12 stycznia odwiedziliśmy dzieciaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z elementami arteterapii pod hasłem „Wartości w życiu młodego człowieka”. Zajęcia przeprowadziła Adriana Karwowska – nauczyciel bibliotekarz z Wydziału Udostępniania Zbiorów. Na wstępie dzieci wysłuchały opowiadania „Prawdziwy przyjaciel”, które mówiło o jednej z najważniejszych wartości w życiu człowieka – przyjaźni. Uczestnicy spotkania aktywnie włączyli się do rozmowy dotyczącej tego jaki człowiek zasługuje na miano przyjaciela i czym jest prawdziwa przyjaźń. Dzieci tworząc wspólny plakat poznały także inne wartości takie jak uczciwość, patriotyzm, odpowiedzialność, które stanowią o tym jakimi jesteśmy ludźmi. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Ostatnim zadaniem było narysowanie swojego przyjaciela. Dzieci wykazały się niebywałą wyobraźnią, kreatywnością i ekspresją plastyczną. Przeprowadzone zajęcia przyczyniły się do budowania systemu wartości u dzieci.