23 lutego 2024 r. Wioletta Gałązka z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP odwiedziła grupę Uszatków z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pluszowego Misia w Ciechanowie. Powodem spotkania był obchodzony w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu, któremu w tym roku przyświecało hasło „Bezpieczny Internet dla wszystkich”. DBI ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest na całym świecie.  Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Na początku zajęć przedszkolaki wzięły udział w zabawie ruchowej „Pająk bęc”.  Następnie wysłuchały opowieści „Tata w sieci” Philippe de Kremmetera. Przeczytany tekst stał się wstępem do rozmowy z dziećmi na temat tego, jak korzystać z Internetu, by było to dla nich bezpieczne, jak się zachować, gdy coś ich wystraszy lub zaniepokoi oraz czego nie należy udostępniać w sieci. Podsumowaniem zajęć było stworzenie plakatu z głównymi zasadami cyberbezpieczeństwa oraz warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały piękne laptopy.