16 listopada 2023 r. odwiedziliśmy najmłodsze dzieci z Akademii Małego Smerfa w Kargoszynie. Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały opowiadania zaprezentowanego w formie teatrzyku Kamishibai. Główny bohater miś o imieniu Maks prowadził niezdrowy tryb życia. Jadł dużo miodu i mało się ruszał. Kiedy osłabł z sił, a uśmiech już nie gościł na jego twarzy, zrozumiał, że dzieje się z nim coś złego. Kotek Leoś, który był przyjacielem misia zaprowadził swego kompana do leśnej biblioteki, gdzie obaj dowiedzieli się, że odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna to klucz do zdrowia. Morałem tej bajki jest znane powiedzenie „W zdrowy ciele zdrowy duch”. Następnie odbyła się pogadanka na temat zdrowego odżywiania, a przedszkolaki chętnie wymieniały owoce i warzywa, które lubią jeść. Na koniec  dzieci zostały zaproszone do wspólnej aktywności muzyczno-ruchowej przy rytmach znanych, dziecięcych piosenek. Celem spotkania było przybliżenie przedszkolakom korzyści płynących z aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Zajęcia przeprowadziła Wioletta Gałązka i Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie.