9 listopada 2023 roku Adriana Karwowska - pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów przeprowadziła zajęcia czytelniczo-edukacyjne z elementami arteterapii ph „Ja i moje emocje”. Grupa czterolatków wysłuchała opowiadania „ O Mikołajku Nadmorskim, który nie lubił zmian”. Bajka pokazała dzieciom jak radzić sobie z emocjami takimi jak strach, radość i smutek. Następnie zadaniem dzieci było odgadnięcie i nazwanie kolejnych emocji prezentowanych na kartach obrazkowych oraz uzupełnienie tematycznych kart pracy. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem stworzyły wspólnie plakat przedstawiający zarówno pozytywne jak i negatywne emocje, które nam towarzyszą. Na koniec dzieci stanęły przed nie lada wyzwaniem namalowania własnych emocji na balonie, z którym świetnie sobie poradziły. To spotkanie niewątpliwie przyczyniło się do pogłębienia wrażliwości emocjonalnej i empatii przedszkolaków.