Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to inicjatywa czytelnicza i edukacyjna organizowana w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Z tej właśnie okazji do Niepublicznego Przedszkola „Akademia Małego Smerfa” zawitał przedstawiciel naszej Biblioteki – Małgorzata Komor. Podczas spotkania każda z grup po wysłuchaniu tekstu literackiego uczestniczyła w pogadance, jak dbać o serce. Ponadto dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece i dowiedziały się, jakie funkcje pełni biblioteka. Z zaciekawieniem również obejrzały różnorodne książki: duże, małe, grube, cienkie, stare, nowe… Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się: książka napisana brajlem i książeczka „Od znaku do litery czyli krótka historia pisma” przygotowana przez naszych kolegów i koleżanki, nauczycieli bibliotekarzy z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, gdzie oprócz warstwy informacyjnej i estetycznej znaleźć mogliśmy elementy rozszerzonej rzeczywistości.