29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” Adriana Karwowska - pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem opowiadania, którego bohater lisek Fenek dowiedział się jak ważną rolę dla naszego zdrowia pełni sport. Następnie przedszkolaki chętnie wymieniały kolejne dyscypliny sportu, których uprawianie korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Wspólnie z prowadzącą stworzyły listę czynności, które nam szkodzą oraz tych, które dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Co do jednego wszyscy uczestnicy tego spotkania byli zgodni, że „Sport to zdrowie”. Na zakończenie dzieci wykonały piękne serca, które są symbolem życia, miłości i dobroci.