1 grudnia nauczyciel bibliotekarz Adriana Karwowska odwiedziła najmłodszą grupę dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Ciechanowie. Tematem spotkania były zbliżające się wielkimi krokami Mikołajki. Na wstępie odbyło się głośne czytanie opowiadania „Co nowego u świętego? Czyli jak Mikołaj został listonoszem”. Dzieci zaangażowały się w rozmowę o Świętym Mikołaju, jego pomocnikach i o tym, że nie mogą doczekać się prezentów. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w quizie „Prawda – Fałsz”, który dotyczył zwyczajów Mikołajkowych oraz układały Mikołajkowe puzzle. Bardzo spodobała się również dzieciom zabawa muzyczno-ruchowa „Zaprzęg Reniferów”. Dzieci choć przez chwilę mogły wczuć się w rolę Mikołaja i jego renifery.  Autoportret Mikołaja wykonany z papierowych talerzyków przez uczestników spotkania był zwieńczeniem przeprowadzonych zajęć czytelniczo-plastycznych.