12 czerwca w naszej bibliotece odbyły się zajęcia, których tematem były „Bezpieczne wakacje”.Tym razem odwiedziły nas dzieci z grupy „Żyrafki” z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Lato nad morzem”. Główny bohater Fenek, spędzając wakacje z rodzicami nauczył się, że nie tylko nad wodą, ale także w lesie i innych miejscach obowiązują zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Dzieci chętnie włączyły się do rozmowy, która miała na celu uwrażliwienie ich na temat bezpieczeństwa naszego i innych w różnych miejscach. Dopełnieniem spotkania były interaktywne gry z wykorzystaniem „magicznej ściany” i „magicznego dywanu”, które niewątpliwie rozbudziły w dzieciach kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność gry zespołowej.