Smaller Default Larger

          6 września 2019 roku   pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Małgorzata Komor – Wydział Udostępniania oraz Mirosława Ostrowska – Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” zorganizowanej przez nauczyciela – bibliotekarza p. Jolantę Bilińską w SP nr 5 w Ciechanowie. Wraz z uczniami klasy 8a, która może pochwalić się najlepszym czytelnictwem w ubiegłym roku szkolnym, czytano fragmenty noweli Sachem Henryka Sienkiewicza.

          Podczas spotkania rozmawiano na temat tej wyjątkowej imprezy czytelniczej, będącej pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej RP, wspominano tytuły dzieł lat poprzednich; w słownikach wyszukiwano terminu „nowela”. Jednomyślnie uzgodniono, że proces obcowania ze słowem pisanym - przynosi wiele korzyści zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

          Natomiast 7 września 2019 roku Mirosława Ostrowska uczestniczyła w „Narodowym Czytaniu” w SP TWP w Ciechanowie, gdzie do akcji wspólnego czytania, oprócz zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów włączyli się także ich rodzice. Wspólnie odczytano m.in. fragmenty: Katarynki, Dymu, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą).