Smaller Default Larger

            W ramach przygotowań do drugiej edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę” 22 listopada w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyło się spotkanie z Panem Robertem Miszczukiem, jednym z pomysłodawców konkursu. Spotkanie współorganizowała Anna Mieszkowska, pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie oraz Pani Monika Iwańska, nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawcami. Zajęcia miały charakter edukacyjno-warsztatowy.

            Pan Robert Miszczuk opowiedział uczniom o początkach działań związanych z konkursem. Anna Mieszkowska zrelacjonowała ubiegłoroczną edycję konkursu na terenie powiatu ciechanowskiego. Wspomniała również o tym, iż wielu uczniów z tej szkoły zostało nagrodzonych i wyróżnionych, również w eliminacjach wojewódzkich.

            Podczas spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć a nawet przeczytać fragmenty książek wydanych przez ich rówieśników, które przywieźli ze sobą Pan Robert Miszczuk oraz Pani Anna Mieszkowska.

            Druga część zajęć została podzielona na dwie części. W pierwszej części zadaniem uczniów było napisanie kilka słów recenzji książki, która najbardziej im się spodobała, spośród tych, które zostały przywiezione. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Chętnie przedstawili ustnie swoją recenzję. Po krótkiej przerwie, kolejnym zadaniem uczestników było przygotowanie projektu strony tytułowej. Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem i zaangażowaniem w wykonaniu tego zadania.

            Na zakończenie spotkania Pani Monika Iwańska przekazała na ręce Pana Roberta Miszczuka serdeczne podziękowania za spotkanie, za możliwość obejrzenia „Biały Kruków” czyli książek wydanych w konkursie. Uczniowie obiecali wystartować w ciechanowskiej edycji konkursu.