Tradycje i symbole Świąt Wielkanocnych – pod takim hasłem 14 marca odbyło się spotkanie z grupą „Żyrafek” w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Ciechanowie. Przy pomocy Teatrzyku Kamishibai została zaprezentowana bajka „Wielkanocny zajączek”. Następnie przedszkolaki chętnie opowiadały jak u nich w domu wyglądają przygotowania do tego ważnego święta i co znajduje się w ich wielkanocnych koszyczkach. Wielkanocne puzzle oraz Zgaduj-Zgadula pozwoliły dzieciom aktywnie bawić się i powtórzyć sobie przyswojoną wiedzę na temat Wielkanocy. Zwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie świątecznych kurczaczków.

Zajęcia, które przeprowadziła Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów niewątpliwie przyczyniły się wspierania rozwoju edukacyjnego i ekspresji plastycznej dzieci.