11 marca 2024 r. odwiedziliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Zajęcia edukacyjno-czytelnicze z elementami arteterapii pod hasłem „Pani Wiosna Uśmiechnięta i Radosna” przeprowadziła Adriana Karwowska – nauczyciel bibliotekarz.

Wprowadzeniem do tematu było głośne czytanie bajki „Wiosna w ogrodzie”, której głównym bohaterem jest lisek Fenek. Następnie odbyła się pogadanka dotycząca zwiastunów wiosny, do której przedszkolaki chętnie się włączyły wymieniając kolejne jej oznaki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w zabawie „Prawda czy Fałsz” oraz „Wiosenne Memory”. Nie obyło się bez twórczej ekspresji plastycznej dzieci na temat wiosny. Zadaniem uczestników spotkania było staranne pokolorowanie wiosennych kwiatów oraz namalowanie Pani Wiosny.