Smaller Default Larger

     22 marca 2023 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ciechanowie odbyła się uroczystość finałowa VII powiatowej edycji konkursu Wydajemy Własną Książkę. Konkurs honorowym patronatem objął Pan Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Jan Andrzej Kaluszkiewicz, Starosta Powiatu Ciechanowskiego oraz Pani Janina Janakakos-Szymańska, Prezes Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich. Pan Marszałek Adam Struzik oraz Pan Starosta Jan Andrzej Kaluszkiewicz ufundowali także nagrody rzeczowe.

     W tym roku na konkurs wpłynęło 38 książek, wykonanych przez 41 uczniów szkół podstawowych z powiatu ciechanowskiego. Najwięcej w kategorii klas IV-VI – 21 książek,  24 autorów, w kategorii klas I-III – 15 książek, 15 autorów. W kategorii klas VII-VIII – 2 książki, 2 autorów. Najmłodsza uczestniczka konkursu to Amelia Nawrocka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie.

     Szkolnymi koordynatorami konkursu są nauczyciele-bibliotekarze, którym gorąco dziękujemy za zaangażowanie w projekt i zachęcanie dzieci do tworzenia własnych prac. Wszystkie prace oceniane były na trzech poziomach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII; w dwóch kategoriach – literackiej i plastycznej.

     Jury konkursu: Pani Janina Janakakos-Szymańska, poetka, która oceniała prace w kategorii literackiej oraz Pani Urszula Michalska, malarka, rzeźbiarka i dekoratorka wnętrz, która oceniała prace w kategorii plastycznej. 

Lista nagrodzonych:

Klasy  I-III

Łucja Janina Urbanek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie I miejsce w kategorii literackiej za książkę „Wilkowór i ja”

Wojciech Sosnowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie II miejsce w kategorii literackiej za książkę „Przygody o sortowaniu śmieci”

Łucja Koniecka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie III miejsce w kategorii literackiej za książkę „Drzewo spotkań”

Laila Nowotka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie wyróżnienie w kategorii literackiej oraz wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Magia wycieczki”

Nina Gołębiewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie I miejsce w kategorii plastycznej oraz wyróżnienie w kategorii literackiej za książkę „Kaczka Hania”

Aleksandra Zduńczyk ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej II miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Historia Bąbelka”

Agata Bogusz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie III miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Najpiękniejsze drzewko świąteczne”

Kamila Umięcka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie III miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Jak pies z kotem”

Maja Wasilewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Mia i jej szkicownik”

Marika Bilińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Kaczorek Humorek”

 

Klasy  IV-VI

Aleksandra Chmielińska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie I miejsce w kategorii literackiej za książkę  „Tańcząca wierzba”

Laura Michniewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechanowie II miejsce w kategorii literackiej za książkę „Morderstwo w zamku”

Agata Wesołowska ze Szkoły Podstawowej w Bądkowie III miejsce w kategorii literackiej za książkę „Marzenia się spełniają”

Zuzanna Śmigielska ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie I miejsce w kategorii plastycznej oraz wyróżnienie w kategorii literackiej za książkę „Baza”

Justyna Rogalska ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie wyróżnienie w kategorii literackiej za książkę „Wirtualny świat”

Maja Wilkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie wyróżnienie w kategorii literackiej za książkę „Magiczne skrzypce”

Julia Leśniewska ze Szkoły Podstawowej w Gołyminie - Ośrodku II miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Przyjaciel”

Paulina Wrońska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie III miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Muzyk Filip”

 

Klasy VII-VIII

Kornelia Bieńkowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie I miejsce w kategorii literackiej za książkę „ Tajemnice Rezerwatu Omnis”

Wiktoria Arciszewska ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie II miejsce w kategorii literackiej oraz I miejsce w kategorii plastycznej za książkę „Co słyszy serce”

 

Nagrody przyznane przez organizatora konkursu Bibliotekę Pedagogiczną
w Ciechanowie

Amelia Nawrocka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie za książkę „Magiczne drzewo spotkań”

Oliwia Szwejkowska oraz Paulina Mieszkowska ze Szkoły Podstawowej w Gołyminie-Ośrodku za książkę „Niebieski Kapturek”

Zuzanna Mossakowska oraz Maja Karpińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie za książkę „Pimpek i jego zwariowana przygoda”

 

Zgodnie z regulaminem nagrodzone prace zostaną wysłane do edycji wojewódzkiej konkursu do Domu Kultury ,Muranów”. Pozostałe prace powstałe w konkursie staja się własnością Biblioteki ,,Białych Kruków” przy Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.