Europejski Tydzień Autyzmu

Autyzm dziecięcy

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w  pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało ainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Karte Praw oSób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrazliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostepu do swiadczeń dla osób zmagających się z tym problemem.

Zestawienie bibliograficzne.

Autyzm dziecięcy

Prezentowana praca zawiera m. in. badania autorki dotyczące wpływu procesu terapeutycznego na stopień autyzmu i rozwój psychoruchowy. Celem badań było także określenie związku między stopniem autyzmu a poziomem i profilem rozwoju psychoruchowego dzieci. Wyniki tych badań mogą być zastosowane przez terapeutów w ich pracy z osobami dotkniętymi autyzmem, a także w diagnozie i profilaktyce tej choroby. Książka adresowana do specjalistów zajmujących się problematyką autyzmu, studentów oraz rodziców dzieci dotkniętych tą chorobą.

Analiza różnicująca wybranych zespołów zaburzeń autystycznych Autyzm i ACC