Dzień Zdrowia Psychicznego

Zdrowie psychiczne uczniów - różne konteksty i odniesienia

Święto zostało ustanowione w 1992 r. przez Świątową Ferderację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbaołść  o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszenia opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.

Zestawienie bibliograficzne.

Zdrowie psychiczne uczniów - różne konteksty i odniesienia

Praca ma charakter monografii zbiorowej. Jest kontynuacją książki „Z badań nad zdrowiem psychicznym uczniów” (Katowice 2006).

Zdrowie psychiczne uczniów rozumiane jest jako zasób różnych sprawności, kompetencji, cech, mających wpływ na aktualny dobrostan uczniów.
Książka obejmuje takie zagadnienia, jak: rola integracji wychowawczej, wsparcie doświadczane od nauczycieli i rodziców, pojmowanie zdrowia i choroby, postawy uczniów wobec chorujących psychicznie. Szczególne miejsce w pracy zajmują projekty programów terapeutycznych wpływających na lepsze radzenie sobie ze stresem oraz rozwój tolerancji i empatii wobec nadpobudliwości psychoruchowej, ujawniającej się w szkole.
Praca adresowana jest do psychologów i pedagogów szkolnych, także nauczycieli i wychowawców. Może być również wykorzystana przez studentów psychologii i kierunków pedagogicznych jako skrypt do zajęć ze specjalizacji wychowawczej.

Jak radzić sobie z konfliktami i zwyciężać w nich ... wspólnie Jak wytrzymać z ludźmi?