11 maja do Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie zawitała grupa przedszkolaków  z   Niepublicznego Przedszkola Językowego Akademia Krasnoludków w Ciechanowie. Okazją do spotkania był trwający Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Moja Twoja Nasza Biblioteka!".

Na wstępie dzieci po wysłuchaniu przygotowanego tekstu literackiego opowiadały o swoich doświadczeniach z biblioteką i książką. Chętnie uczestniczyły w pogadance na temat zawodu bibliotekarza oraz zachowania się w czytelni.  Aktywnie włączyły się w rozwiązywanie zadań i quizów na platformie LearningApss. Na zakończenie dzieci poznały inne oblicze biblioteki biorąc udział w interaktywnych zabawach na magicznym dywanie oraz magicznej ścianie. Taki sposób nauki połączony z zabawą bardzo spodobał się przedszkolakom oraz wywołał mnóstwo pozytywnych emocji.

Zajęcia poprowadziła Wioletta Gałązka z Wydziału Udostępniania BP.