W kolejnym dniu obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy w naszej Bibliotece uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Structured TEACCHing. Tematem spotkania była historia książki i pisma, na podstawie publikacji  „ Jak to działa? – książki”.  Rozmawialiśmy o najstarszych zapisach pisma, materiałach piśmienniczych a także o różnych formach jakie mogą przybrać książki. Sporo entuzjazmu wzbudziła druga część zajęć, podczas których dzieci bawiły się pływając w wodzie, grając na pianinie, czy w piłkę nożną na interaktywnej podłodze – „magicznym dywanie”. Grupa była zafascynowana również wieloma zabawami skierowanymi do nieco starszych dzieci, jednak bez większych trudności świetnie sobie z nimi radziła.