14 marca 2023 r. Wioletta Gałązka z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie poprowadziła zajęcia ph. „Przedszkolak bezpieczny w sieci” dla grupy sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie.

Obecnie z Internetu korzystają coraz młodsi użytkownicy. Czas pierwszych kontaktów z komputerem i Inter­netem to doskonały moment, aby poprzez wspólną zabawę pokazać dzieciom pozytywne zastosowanie Internetu oraz ostrzec je przed czyhającymi w sieci zagrożeniami.

Przedszkolaki podczas spotkania wysłuchały opowieści pt. „Tata w sieci” oraz obejrzały filmy edukacyjne ze strony Sieciaki.pl.  Bardzo chętnie wzięły również udział w zabawie "Milionerzy" oraz rozwiązały przygotowane quizy. Podsumowaniem zajęć był wspólnie wykonany plakat z zasadami, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.