9 marca Pani Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów odwiedziła dzieci sześcioletnie z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Tematem przewodnim spotkania było hasło „Szukamy zwiastunów wiosny”. Na początek przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Wiosna” z książki „Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Wspólna rozmowa dotycząca wysłuchanego tekstu rozbudziła w dzieciach pozytywne emocje w oczekiwaniu na przyjście wiosny. Następnie uczestnicy stworzyli plakat przedstawiający charakterystyczne oznaki wiosny. Po wykonaniu plakatu dzieci chętnie włączyły się do zabawy „wiosenne kalambury”. Zadaniem śmiałków, którzy się zgłosili było zaprezentowanie za pomocą dźwięków i gestów pozostałym kolegom przedstawicieli wiosny takich jak żaba, bocian, wróbel, pszczoła i inne. Następnym etapem spotkania była praca w grupach. Każda z grup miała odkryć karty wiosennego Memory. Zwycięska ekipa otrzymała od pozostałych uczestników gromkie brawa. Zwieńczeniem tak miłego popołudnia było wykonanie przez dzieci wiosny w miniaturze. Zaangażowanie i kreatywność dzieci w czasie spotkania była bardzo imponująca.