19 stycznia Wioletta Gałązka i Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów odwiedziły dzieci z grupy „ Żyrafki” w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Ciechanowie. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina to jest siła”.

Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania Konrada Sobika „Dzień babci i dziadka” a następnie żywo uczestniczyły w rozmowie na temat roli rodziny w ich życiu. Chętnie opowiadały również o swoim starszym, bądź młodszym rodzeństwie. Kreatywna zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej wymagała od dzieci spostrzegawczości i zwinności, z czym doskonale sobie poradziły. Ostatnim punktem tych zajęć było wspólne wykonanie laurek na „Dzień Babci i Dziadka”. Zajęcia plastyczne niewątpliwie pobudziły w przedszkolakach wyobraźnię, a efektem ich pracy są piękne laurki dla kochanych i niezastąpionych  dziadków.