5 kwietnia 2022 r. Wioletta Gałązka i Adriana Karwowska z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 w Ciechanowie. Tematem spotkania była bogata twórczość Hansa Christiana Andersena. 2 kwietnia przypadała rocznica urodzin pisarza, a dzień ten ustanowiony jest Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci.

Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały dwóch baśni pt.: ”Słowik” oraz „Brzydkie kaczątko” zaprezentowanych za pomocą teatrzyku Kamishibai. Następnie wspólnie stworzyły plakat o charakterystycznych cechach baśni. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu interaktywnych quizów na tablicy multimedialnej, podczas których mogły się wykazać znajomością tytułów baśni oraz ich bohaterów.   Na zakończenie zajęć odczarowały „brzydkie kaczątko” za pomocą techniki plastycznej origami. Efekt ich pracy jest imponujący.