5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt  - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya , jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji Wioletta Gałązka oraz Adriana Karwowska – pracownicy Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie – odwiedziły grupę Pszczółki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie.

Na początku dzieci wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dzikie łabędzie”. Następnie kodowały na matach edukacyjnych. Ich zadaniem było odkodowanie postaci brzydkiego kaczątka oraz Goofyego. Podsumowaniem zajęć były zagadki oraz zabawa z chustą animacyjną „Bajkowy zawrót głowy”.