Z używaniem Internetu wiążą się potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom. Konieczne staje się więc stosowanie zasady ograniczonego zaufania w cyberprzestrzeni. W związku z przypadającym 11 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie odwiedzili uczniowie z klasy 0b ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie. Tematem zajęć przeprowadzonych przez Wiolettę Gałązkę – pracownika Wydziału Udostępniania BP – było bezpieczeństwo w sieci ze szczególnym uwzględnieniem udostępniania swoich danych osobowych.  Przedszkolaki obejrzały kilka krótkich filmów ze strony Sieciaki.pl. Rozwiązując przygotowane zadania zapoznały się z głównymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie.