Październik jest miesiącem cyberbezpieczeństwa. Światowa sieć rozwija się coraz szybciej, stając się niemal powszechnie dostępnym medium. Obecnie korzystają z niej coraz młodsi użytkownicy. Czas pierwszych kontaktów z komputerem i Inter­netem to doskonały moment, aby poprzez wspólną zabawę pokazać dzieciom pozytywne zastosowania Internetu oraz ostrzec je przed czyhającymi w sieci zagrożeniami.

Wioletta Gałązka – pracownik Działu Udostępniania Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie – poprowadziła zajęcia ph. „Przedszkolak bezpieczny w sieci”. Dzieci dowiedziały się co to jest Internet, jak bezpiecznie z niego korzystać, na jakie zagrożenia zwrócić uwagę. Przedszkolaki brały udział w zabawach (iskierka, sieć), obejrzały kilka krótkich filmów na temat bezpieczeństwa w sieci, na podstawie których samodzielnie stworzyły plakat. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną – laptop.