2 kwietnia 2019 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przypadającego w rocznicę urodzin H. Ch. Andersena pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Małgorzata Komor (Wydział Udostępniania Zbiorów) oraz Mirosława Ostrowska (Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów BP) zorganizowali dla uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie Andersenadę. Uczestnikom spotkania została przybliżona postać Andersena, mieli również okazję wysłuchać jednej z jego baśni „Calineczka”. W dalszej części pierwszoklasiści na matach edukacyjnych odkodowali postacie z baśni poety, a robot Foton prowadził uczniów do zadań przygotowanych przez bibliotekarki dotyczących znajomości twórczości Andersena.