Smaller Default Larger

15 maja 2018 roku, Bibliotekę Pedagogiczną odwiedziła grupa dzieci z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie. Temat spotkania brzmiał „Biblioteka jakiej nie znacie” a pierwszą część spotkania poprowadziła Anna Mieszkowska. Dzieci poznały zasady obowiązujące w Bibliotece Pedagogicznej oraz zasady korzystania z jej zbiorów. Zwiedziły Wypożyczalnię, Czytelnię oraz magazyny biblioteczne. Miały możliwość wcielenia się w rolę bibliotekarza i spróbowania swoich sił przy pracy między regałami bibliotecznymi.

W czasie spotkania prowadząca omówiła i zaprezentowała dzieciom tradycyjne, papierowe karty czytelnika oraz karty książek. Omówiła zasady wypożyczania zbiorów kiedyś i dziś, w czasach współczesnych. Dzieci miały również okazję poznać książkę cyfrową i przeglądać jej cyfrowe kartki.

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie, to nie tylko miejsce, w którym wypożyczamy i korzystamy z różnych zbiorów bibliotecznych. Biblioteka to miejsce niezwykłe i kosmiczne. Prowadząca zaprosiła dzieci do programowania na dywanie. Jedna z dziewczynek została robotem kosmicznym, który wylądował na Marsie i musiał dotrzeć do bazy. Zadaniem pozostałych było zaprogramować kroki koleżanki. Dzieci wykazały się niesamowitymi umiejętnościami programowania i dziewczynka dotarła bez żadnych kłopotów do mety.

W drugiej części spotkania poprowadzonej przez Małgorzatę Komor, zostały przygotowane zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku cieni. Wykorzystując metody pedagogiki zabawy, dzieci uczyły się bawiąc, przy bajce „ Kopciuszek”.