24 kwietnia 2018 r. pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Małgorzata Komor (Wydział Udostępniania) i Mirosława Ostrowska (Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów) przeprowadzili kolejne zajęcia z cyklu „ W świecie baśni i bajek z całego świata” dla uczniów klasy 3F Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie. Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania opowieści egipskiej „Liczenie kurczaków”. Następnie uczniowie zapoznali się z kulturą, obyczajami i ciekawostkami dotyczącymi Egiptu. Trzecioklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na poruszany temat. Na zakończenie utrwalili swoją wiedzę biorąc udział w zadaniach przygotowanych przez prowadzące spotkanie.