W ramach akcji „Czytające Przedszkolaki” organizowanej w roku szkolnym 2016/2017, pracownik Biblioteki  Pedagogicznej w Ciechanowie Anna Mieszkowska, odwiedziła grupę „Pszczółek” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Ciechanowie.

28 września przypada 30 rocznica śmierci Ewy Szelburg-Zarembiny, wybitnej autorki utworów dla dzieci. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały wiersza „Idzie Niebo” tej poetki. Prowadząca wspólnie z dziećmi omówiła charakter wiersza i jego nastrój. Dzieci nazywały również przedmioty i czynności jakie widziały na ilustracji. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie ruchowej „Dzień i noc”. Na zakończenie zajęć prowadząca zadała dzieciom zagadki na temat innych utworów dla dzieci. Wszystkie przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą znajomością swoich bohaterów literackich.

Przedszkolakom bardzo spodobały się zajęcia i zaprosiły prowadzącą na kolejne spotkanie.