Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie przystąpiła do akcji "XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom" organizowanej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

3 czerwca 2014 r. dzieci z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Zamkowe Skrzaty” w Ciechanowie uczestniczyły  w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Biblioteki : Mirosławę Ostrowską (Dział Informacyjno-Bibliograficzny) oraz Małgorzatę Komor (Dział Udostępniania). Podróż do krainy książek umożliwiło dzieciom wysłuchanie ciekawych bajek. Przedszkolaki poznały historię małych kucyków z „Przygód z chmurką” oraz historii Królewny Śnieżki, książki będącej klasyką literatury dziecięcej. Zajęciom towarzyszyły zabawy plastyczne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem stworzyły pierwsze, własne kolorowe zakładki do książek.

W Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom brały również udział dzieci z Centrum Aktywności Dziecięcej "Tęcza" (5 czerwca) oraz z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Ciechanowie (6 czerwca).