Smaller Default Larger

         Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek wspólnie biorą udział w rajdzie rowerowym, przejeżdżając przez miasto i pobliskie okolice. Pomysł takiej promocji czytelnictwa zrodził się            w 2010 roku w Łodzi. Od początku koordynuje ją Fundacja Fenomen. W całej Polsce jest już około 400 organizatorów, którzy przynajmniej raz zaangażowali się w/w wydarzenie. We wszystkich rajdach wzięło dotychczas udział prawie 50 tysięcy osób.

         W sobotę 29 czerwca 2019 r. również Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie postanowiła włączyć się w tę akcję. Wspólnie z Powiatową Biblioteka Publiczna im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie, Miejską Biblioteką Publiczną                 w Ciechanowie oraz z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zorganizowaliśmy rajd rowerowy z Ciechanowa do Gołotczyzny.

         W rajdzie wzięło udział 40 osób. Uczestnicy mieli okazję wymienić się książkami, zwiedzić Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie oraz wziąć udział w konkursach literackich. Siły zregenerowali przy grillu, kawie i herbacie.

         Rajd okazał się wspaniałą okazją do zintegrowania bibliotekarzy i czytelników oraz promocji czytelnictwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za przybycie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.