Smaller Default Larger

12 marca 2013 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie odbyły się zajęcia plastyczne dla nauczycieli prowadzone techniką iris folding.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z kolejną, ciekawą techniką, wykonując wielkanocne kartki okolicznościowe. Spotkanie było szansą do zdobycia praktycznych umiejętności przed zbliżającymi się świętami, stworzenia niezwykłych i oryginalnych kartek. Własnoręcznie wykonane mogą być wspaniałym bożonarodzeniowym upominkiem dla najbliższych.

Iris folding to technika pochodząca z Holandii polegająca na naklejaniu pasków papieru według spiralnego wzoru. W jego centrum znajduje się oczko, tzw. „iris”, wyklejane najczęściej holograficznym papierem. Najczęściej wykorzystywana jest do robienia kartek, tematycznych obrazków, ozdabiania pudełek. Technika iris folding może być początkiem przygody tworzenia ciekawych, papierowych mozajek. Z pozoru skomplikowana, jest jednak możliwa do wykonania zarówno przez dzieci, młodzież jak i dorosłych. Prace wykonywane przez nauczycieli tą techniką mogą być inspiracją do zajęć z dziećmina lekcjach techniki, w świetlicy szkolnej, na zastępstwach. Można je wykorzystać również jako dekorację lub upominek.

Warsztaty z techniki iris folding prowadziła Małgorzata Komor (BP w Ciechanowie).