Smaller Default Larger

IMG 1928 (1)

 

 

W piątkowe popołudnie 27 września  odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dyskusja toczyła się wokół  książki Catherine Poulian „Wielki marynarz”.

„Wielki marynarz” to debiut literacki Catherine Poulain oparty na faktach z jej życia.  

Akcja powieści rozgrywa się na Alasce. Główna bohaterka, Lili, przyjeżdża na ten „kraniec świata” ze słonecznej Francji chcąc zatrudnić się na rybackim kutrze. Jest słaba fizycznie, nie ma doświadczenia, nic nie wie o łowieniu, rybach ani pływaniu. Jest jednak uparta, pragnie „prawdziwego” życia, a nie prowincjonalnej nudy.    

„Wielki marynarz” to książka pełna emocji. Lili przeżywa wzloty i upadki, raduje się i cierpi. Odczuwa jednak za każdym razem ogromną satysfakcję z walki zarówno z samą sobą, jak i przekornym losem. Powieść uzmysłowiła klubowiczom, że warto podążać za swoimi marzeniami i trzeba mieć odwagę żyć pełnią życia.

Powieść kobiety rybaka, zaskoczyła francuskich krytyków i porwała swą oryginalnością czytelników. Książka zdobyła 8 nagród literackich i  nominację do Nagrody Goncourtów. Bardzo polecamy.

W październiku porozmawiamy o książce Johna Boyne „ Spóźnione wyznania”.