Smaller Default Larger

Listopadowe spotkanie naszego klubu pod każdym względem było wyjątkowe. Po pierwsze do naszego grona miłośników książek dołączyło małżeństwo: Ela i Wiesiek. Powitaliśmy ich w klubie bardzo serdecznie. Po drugie postanowiliśmy uświetnić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i wysłuchać prelekcji przygotowanej przez naszego historyka Wojtka. I po trzecie mieliśmy do omówienia książkę Mariusza Urbanka "Tuwim Wylękniony bluźnierca”.

"Tuwim. Wylękniony bluźnierca" to kolejna biografia autorstwa Mariusza Urbanka, specjalisty od książkowych portretów ludzi pióra. Julian Tuwim jawi się w niej jako wielki polski poeta, tłumacz, bibliofil kolekcjoner, badacz i popularyzator dziejów kultury. Tak burzliwej dyskusji na temat książki dawno w naszym klubie nie było. Okazało sie ze Tuwim jest ukochanym poetą wielu z nas, były czytane wiersze, powiedziano dużo dobrego o poecie.

Wydarzenia roku 1918 w Polsce i na Ziemi Ciechanowskiej przybliżył nam Wojtek, a zrobił to w sposób bardzo interesujący i ciekawy. Wymiana poglądów na temat kwestii niepodległościowej między klubowiczami wskazywała na ich dużą wiedzę historyczną.

Na zakończenie spotkania wybraliśmy kolejną książkę, tym razem brytyjskiej pisarki Jojo Moyes "Razem będzie lepiej".