Smaller Default Larger

Na kolejnym spotkaniu, w dniu 24 listopada klubowicze podzielili się wrażeniami z przeczytanej książki szwedzkiego pisarza Jonasa Jonassona pt. „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”.

Powieść o niesamowitych przygodach z życia stulatka została przetłumaczona na około 35 języków sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy w samej Skandynawii i około 3,5 miliona na całym świecie.

Bohaterem jej jest Allan Karlsson, pensjonariusz domu spokojnej starości, który w dniu setnych urodzin postanawia uciec i w inny sposób spędzić dzień swoich urodzin. Równolegle z bieżącymi wydarzeniami, będącymi naturalną konsekwencją ucieczki z domu opieki poznajemy niesamowity życiorys Allana, który był świadkiem i uczestnikiem ważnych wydarzeń historycznych XX wieku.  

Zdania co do książki były podzielone. Część osób oceniło książkę  jako  interesującą, błyskotliwą i przezabawną. Inni uznali całą historię stulatka za  zbyt absurdalną i irytującą. Oczywiście wszyscy klubowicze, którym książka bardzo się spodobała, gorąco ją polecają.

W grudniu będziemy dyskutować  o książce  „Siddhartha” autorstwa niemieckiego noblisty Hermanna Hesse.