Smaller Default Larger

IMG 0307Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było powieści „Stulecie” Herbjorg Wassmo. Jest to prawdziwa historia kobiet z rodziny autorki, które zmagają się z trudem codziennego życia na przełomie 100 lat.

Herbjorg Wassmo, to znana norweska pisarka która zasłynęła z „Księgi Diny. Autorka zadebiutowała w 1976 r. zbiorem wierszy „Skrzydlaty zespół”, a jej twórczość była wielokrotnie nagradzana prestiżowymi nagrodami. Jest także autorką wielu nowel i sztuk teatralnych.

Herbjorg Wassmo w książce „Stulecie”w przepiękny sposób opowiada dzieje swojej prababci, babci i mamy. Z niesamowitą dokładnością nakreśla portret psychologiczny każdej z nich. Ukazuje ich rozterki, smutki, pragnienia oraz wielkie poświęcenie dla rodziny. Klubowiczów zafascynowały charaktery tych kobiet - silne, twarde, potrafiące pomimo przeciwności losu dążyć do celu, nie pozwalając sobie na chwile słabości. 

"Stulecie" to książka pięknie napisana, bogata w słowa, przemawiająca do serca i do wyobraźni. Wszystkie uczestniczki spotkania, bo wyjątkowo były same panie, zachęcają do przeczytania tej jakże ciekawej, norweskiej sagi.

W grudniu porozmawiamy o książce Christiana Eiserta „Tydzień w Korei Północnej”.