Smaller Default Larger

21 lutego, w piątek jak zawsze o godz. 17 spotkaliśmy się, by podyskutować o książce Teresy Anny Aleksandrowicz „Cudowne życie Staśka i innych  aniołów”.

Autorka powieści od 26 lat mieszka w Niemczech, pracując jako pielęgniarka nocna. Interesuje się literaturą ,muzyką, maluje obrazy. Jest laureatką Konkursu Literackiego Uniwersytetu Gdańskiego na Prozę.

„Cudowne życie Staśka i innych aniołów”, to historia trzech emerytek. Natalia, Wanda i Marysia to wieloletnie przyjaciółki, każda o innej osobowości i temperamencie. Pomagają sobie wzajemnie i wspierają w trudnych momentach życia. Wszystkie opiekują się Staśkiem - bezdomnym filozofem i alkoholikiem, człowiekiem wielkiej dobroci i życzliwości dla ludzi.

Powieść napawa nadzieją i wiarą w człowieka, jest pełna optymizmu, ciepła i humoru. Czyta się ją z wielką przyjemnością. I takie zdanie o książce mieli klubowicze troszkę starsi wiekiem, młodszym nie przypadła do gustu, stwierdzili że książka jest nudna i nie wnosi w ich życie żadnych wartości. Dyskusja była bardzo ciekawa, przeplatana czytaniem najbardziej zabawnych fragmentów książki.

Za miesiąc sięgniemy po prozę światową, będziemy rozmawiać o książce „Bracia Sisters”, kanadyjskiego pisarza Patricka De Wita.