Aktualności

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

    nprcBiblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, iż otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 (Priorytet 3). Zapraszamy biblioteki szkolne, z najbliższego terenu siedziby naszej Biblioteki, które również otrzymały wsparcie finansowe do współpracy w zakresie planowanych zakupów książek oraz wymiany informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo. Kontakt: Dział Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów tel. 23 672 33 77 w. 23

    Wszystkim zainteresowanym nauczycielom bibliotekarzom polecamy poradniki zawierające podstawowe informacje związane z dofinansowaniem zakupu książek dla bibliotek szkolnych i pedagogicznych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 na stronach http://bibliotekawszkole.edu.pl/ oraz http://www.mkidn.gov.pl/

    Na stronie internetowej MEN zamieszczone są przykładowe formularze, według których dyrektorzy szkół i dyrektorzy bibliotek pedagogicznych mogą składać wnioski do organu prowadzącego o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej/pedagogicznej. Można się również zapoznać z aktami prawnymi, harmonogramem realizacji Priorytetu 3 oraz bazą pytań i odpowiedzi dotyczących Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  • Kurs e-learningowy „Wirtualna tablica Lino miejscem promocji biblioteki i upowszechniania czytelnictwa” w BP w Ciechanowie Open or Close

    logoBiblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na nowy, bezpłatny kurs e-learningowy „Wirtualna tablica Lino miejscem promocji biblioteki i upowszechniania czytelnictwa”.

    Kurs przybliża podstawowe zasady pracy w programie LINO, który służy m.in. do promocji literatury, prezentacji ciekawych książek, relacji  z imprez szkolnych bibliotecznych (konkursy, spotkania autorskie, wycieczki), prezentowania plakatów, filmów, muzyki, audiobooków, udostępniania uczniom treści edukacyjnych, linków, publikowania zadań. Jest również świetnym sposobem na przeprowadzenie zajęć metodą lekcji odwróconej.

    Kurs adresowany jest do nauczycieli, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych promocją placówki i  uatrakcyjnieniem własnych zajęć. Skorzystanie z kursu wymaga utworzenia konta na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/ i wysłania maila z prośbą o klucz dostępu do prowadzącego na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

    Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w pozostałych kursach osobowych, z zakresu TIK, bibliotekarstwa, coachingu i tutoringu szkolnego oraz prawa bibliotecznego (http://moodle.bpciechanow.pl/)

  • Kultura Na Widoku Open or Close

    Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie włączyła się w III edycję projektu Kultura Na Widoku realizowanego przez Fundację Legalna Kultura, zaś partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

    Kultura Na Widoku to ogólnopolski projekt, który wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnemu odbiorcy. Daje możliwość korzystania bezpłatnie lub w promocyjnej cenie z ponad 1100 treści multimedialnych z zasobów legalnych źródeł kultury. Aby móc skorzystać z tych źródeł tj. czytać książki, oglądać filmy, słuchać muzyki, grać w gry komputerowe, spacerować po najciekawszych muzeach i galeriach świata, wystarczy być posiadaczem urządzenia z dostępem do Internetu. Plakaty prezentujące część utworów dostępne są w Wypożyczalni Biblioteki, natomiast wszystkie utwory bogatej oferty kulturalnej dostępne są na stronie internetowej

    www.kultura nawidoku.pl

    Zachęcamy do korzystania z legalnych źródeł w sieci

    Informacja o projekcie

    http://www.kulturanawidoku.pl/

     

  • Rozstrzygnięcie konkursu "Przyłapani na czytaniu" w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

    Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Przyłapani na czytaniu” został rozstrzygnięty.

    Dnia 09.09.2016 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie, odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie:

    Grażyna Brzezińska – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie

    Jolanta Nagiel - Wydział Udostępniania Zbiorów

    Małgorzata Komor – Wydział Udostępniania Zbiorów

    Anna Mieszkowska - Wydział Udostępniania Zbiorów

    Komisja konkursowa wybrała najlepsze zdjęcia nadesłane przez uczestników konkursu „ Przyłapani na czytaniu”, w którym uczestniczyli mieszkańcy powiatu ciechanowskiego. Nadesłano 41 fotografii, których tematem było czytanie, a dokładnie osoba „przyłapana” na czytaniu.

    Po zapoznaniu się z wszystkimi nadesłanymi pracami komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

    I nagroda: Bożena Ostrowska

    II nagroda: Katarzyna Krzywnicka

    III nagroda: Ośrodek Wsparcia w Ciechanowie

    Wyróżnienia:

    Lidia Gajek

    Joanna Brzozowska

    Ośrodek Wsparcia w Ciechanowie

    Ufundowane nagrody i dyplomy zostaną wysłane drogą pocztową.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

    Nadesłane prace będzie można oglądać w siedzibie biblioteki do 15 października 2016r.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu „ Przyłapani na czytaniu”.  Zapraszamy do obejrzenia nadesłanych prac w dziale  KONKURSY

  • Terminarz spotkań dla nauczycieli w roku szkolnym 2016/2017 Open or Close

    Serdecznie zapraszamy nauczycieli (m.in. bibliotekarzy, wychowawców świetlic i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej) na spotkania szkoleniowe do pracowni multimedialnej Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie.

      

    L.p. Termin Temat Prowadzący
    1

    28 września

    godz. 9.00

    Squla – platforma edukacyjna dla nauczycieli i dzieci ze szkoły podstawowej

    Spotkanie organizacyjne sieci współpracy i samokształcenia

    Monika Biedrzycka-Gładka

    Anna Mieszkowska,

    Monika Biedrzycka-Gładka

    2

    19 października

    godz. 9.00

    GLOGSTER – czyli jak stworzyć interaktywny plakat

    Agnieszka Kołodziejska
    3

    16 listopada

    godz. 9.00

    Nowoczesne formy promocji biblioteki – Pinterest, Facebook, YouTube, blogi  i in. Anna Mieszkowska
    4

    7 grudnia

    godz. 9.00

    Jak przygotować niepowtarzalne ozdoby bożonarodzeniowe?

    Małgorzata Komor
    5

    18 stycznia

    godz. 9.00

    Biblioteka miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych

    Jolanta Nagiel
    6

    15 marca

    godz. 9.00

    Padlet – wirtualna tablica czyli jak zebrać wiedzę w jednym miejscu

    Agnieszka Kołodziejska

    7

    26 kwietnia

    godz. 9.00

    Tworzenie prezentacji w PREZI Monika Biedrzycka-Gładka
    8 24 maja

    Wycieczka do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

    Monika Biedrzycka-Gładka

     

     

     

     

  • I powiatowa edycja konkursu „Wydajemy Własną Książkę” w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

    1W roku szkolnym 2016/2017 Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie organizuje pierwszą powiatową edycję konkursu „Wydajemy Własną Książkę”. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu powiatu ciechanowskiego. Główny cel tego przedsięwzięcia to propagowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie twórczej wyobraźni wśród dzieci i młodzieży. Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów jest jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017.

    Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Sławomir Morawski, Starosta Ciechanowski oraz Pani Janina Janakakos-Szymańska, Prezes Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.

    Nauczycieli bibliotekarzy chętnych do udziału w tym projekcie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie 28 września 2016 roku (środa).  Szczegóły spotkania w harmonogramie szkoleń na rok szkolny 2016/2017 – już wkrótce na naszej stronie internetowej, Facebooku i w siedzibie Biblioteki. Koordynator konkursu – Anna Mieszkowska tel. 23 672-33-77.

    Zapraszamy również do śledzenia bloga: http://wydajemywlasnaksiazke.blogspot.com, gdzie można zapoznać się z ideą całego projektu i jego realizacją w innych bibliotekach.

  • Akcja "Podaruj książkę bibliotece" w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

    Akcja "Podaruj książkę bibliotece"

    Wszystkich czytelników i sympatyków naszej biblioteki zapraszamy do włączenia się do akcji „Podaruj książkę bibliotece”.Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o nowe i ciekawe pozycje książkowe, wydane w ciągu ostatnich 10 lat. Jeśli skończyłeś studia, posiadasz podręczniki akademickie, przeczytałeś lektury, książki, które warto polecić innym – nie musisz ich więcej odkurzać, przekaż je do biblioteki. Wystarczy jedna uwolniona książka z własnej kolekcji.Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. Pamiętajmy - książka czytana żyje dłużej. Zapraszamy do współpracy z naszą biblioteką.

  • Księgozbiór obcojęzyczny w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

    Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie poleca księgozbiór w języku angielskim i niemieckim, składający się z podręczników do nauki języków obcych, literatury pięknej i literatury popularnonaukowej, będący w większości wcześniej częścią zbiorów Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie. Księgozbiór można przeglądać w katalogu Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie OPAC wybierając wyszukiwanie szybkie a następnie wpisując w wolne pole sygnatury: 811 ang. (w przypadku książek anglojęzycznych) 82-3 ang. (w przypadku powieści w języku angielskim), 811 niem. (w przypadku książek w języku niemieckim),  82-3 niem. (w przypadku powieści w języku niemieckim).

    Zapraszamy studentów i nauczycieli do korzystania z naszych zbiorów.

    KATALOG OPAC

     

  • Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA dla czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

    Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie oferuje swoim czytelnikom dostęp do ponad tysiąca tytułów książek z wielu dziedzin wiedzy w czytelni IBUK LIBRA.

    Serwis udostępnia publikacje w wersji elektronicznej a dzięki aplikacji myIBUK umożliwia również robienie notatek w książce, zaznaczanie fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, eksport notatek.

    Korzystanie z książek z czytelni IBUK LIBRA jest możliwe na komputerach w placówkach Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej 4 fili: w Mławie, Płońsku, Pułtusku i Żurominie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników. Oferujemy bezpłatny dostęp do serwisu do 23 listopada 2016 r.  

    Zapraszamy do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do samodzielnej, jednorazowej rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy poza biblioteką. Można również napisać maila: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Serwis znajduje się pod adresem http://libra.ibuk.pl

    Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-książki na stronie głównej IBUK Libra (http://libra.ibuk.pl/) co miesiąc będzie zamieszczana jedna książka spośród wszystkich nowości książkowych całej grupy PWN.  Wśród tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu oraz publikacji popularnonaukowych. Czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej i jej filii będą mieli możliwość zapoznania się z Książką Miesiąca przez 30 dni. Czas na jej przeczytanie będzie odmierzał specjalny zegar.

    Zapraszamy do lektury!

  • Szkolenia i konferencje dla placówek oświatowych - wrzesień 2016 Open or Close

    • Programowanie dla najmłodszych

    Termin: Od: 2016-10-03 Do: 2016-10-17 Forma organizacji: mieszana (częściowo stacjonarnie, częściowo on-line)  Miejsce: Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów Raszyńska 8/10 sala 312

    Informacje- https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=glowna&krok=1&id_programu=957

    • Podstawy interwencji kryzysowej - szkolenie

    MiejsceWarszawa Zapisy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  tel. 603-445-335
    Termin: 4 września 2016 r – niedziela Czas  trwania : 8 h: 9.30 – 17.30  

    • Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży – kurs doskonalący

    Miejsce MSCDN Ciechanów Termin - 24-09-2016 09:00-16:00, 25-09-2016 09:00-15:00

    • Zajęcia rewalidacyjne wspierające rozwój ucznia ze specjalnymi potrzebami – warsztaty

    Miejsce - MSCDN Ciechanów Termin - 22-09-2016 14:00-18:30, 29-09-2016 14:00-18:30

     

    Bieżąca oferta MSCDN w Ciechanowie dostępna na stronie

    http://ciechanow.mscdn.pl/katalog-szkolen/oferta-biezacattp://

  • Nowy, piąty numer czasopisma "Edu-Wsparcie" Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

    Zapraszamy do lektury piątego numeru czasopisma elektronicznego „Edu-wsparcie",  redagowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.

    Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do współtworzenia naszego pisma, dzielenia się wiedzą, własnymi pomysłami i doświadczeniami. Na teksty do następnego numeru czekamy do końca listopada 2016 r. Zapraszamy na stronę

    Życzymy przyjemnej lektury!

  • Biblioteka przyjazna osobom z autyzmem Open or Close

     

    Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie na niebiesko

     

    Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie włączyła się do projektu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem” realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w partnerstwie z Fundacją SYNAPSIS w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Głównym celem projektu jest pokazanie osobom z autyzmem i ich opiekunom, że biblioteka może być miejscem w którym warto spędzać czas wolny, oraz przełamanie bariery w dostępie osób z autyzmem do działań kulturalnych i usług oferowanych przez biblioteki. Motywacją do wizyty w bibliotece osób z autyzmem może być możliwość wypożyczenia książki, filmu czy audiobooka. Może to być okazja do skorzystania na miejscu z Internetu lub zagrania w ulubioną grę komputerową. Biblioteka dysponuje materiałami ułatwiającymi obsługę osób z autyzmem, są to między innymi: rozmówki biblioteczne, specjalna karta czytelnika, piktogramy służące do komunikacji bibliotekarz – osoba z autyzmem. Zapraszamy do naszej biblioteki rodziców ze swoim autystycznym dzieckiem. Znajdą w naszej bibliotece książki dla siebie i dziecka. Zapraszamy dorosłe osoby autystyczne, na pewno spotkają się u nas z życzliwością i wsparciem bibliotekarzy.

Nowości biblioteczne

Smaller Default Larger

Polecamy!

Święty Wrocław
Święty Wrocław

Piewca tematyki…

Strach przed ciemną wodą
Strach przed ciemną wodą

Nie daj zwieść

Predator
Predator

Jack Forman, znakomity…

Port macierzysty
Port macierzystyMiranda Jones,

Odnalezione marzenia
Odnalezione marzenia

Kate Powell, przybrana…

Na krawędzi
Na krawędzi

Poczytny pisarz…

Manitou
Manitou

Manitou – horror…

John Lenon: życie
John Lenon: życie

Nowa, kompletna,

Florystka
Florystka

Hubert Meyer popełnił

Chce się żyć
Chce się żyć

Jest rok 1981. Na…