Aktualności

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Przyłapani na czytaniu" Open or Close

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Przyłapani na czytaniu” został rozstrzygnięty.

   

   Dnia 12.09.2017 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie, odbyło się posiedzenie
   komisji konkursowej w składzie:

  Grażyna Brzezińska – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie

  Jolanta Nagiel  - Wydział Udostępniania Zbiorów

  Małgorzata Komor – Wydział Udostępniania Zbiorów

  Anna Mieszkowska - Wydział Udostępniania Zbiorów

   

  Komisja konkursowa wybrała najlepsze zdjęcia nadesłane przez uczestników konkursu „ Przyłapani na czytaniu”, w którym uczestniczyli mieszkańcy powiatu ciechanowskiego.

   

  Po zapoznaniu się z wszystkimi nadesłanymi  pracami komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

   

                                                           I nagrodaOliwier Borkowski

                                                          II nagrodaEdyta Makowska

                                                         III nagroda: Lidia Gajek

                                                        Wyróżnienie: Bożena Kowalska

   

   Ufundowane nagrody i dyplomy zostaną wysłane drogą pocztową.

   

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, dziękujemy również wszystkim, którzy podjęli wyzwanie
  i spróbowali swoich sił w konkursie.

   

  Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu „ Przyłapani na czytaniu”.

 • Nowy, siódmy numer czasopisma "Edu-wsparcie" Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  edu7

   

   

   

  Zapraszamy do lektury siódmego numeru czasopisma elektronicznego „Edu-wsparcie",  redagowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.

  Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do współtworzenia naszego pisma, dzielenia się wiedzą, własnymi pomysłami i doświadczeniami. Na teksty do następnego numeru czekamy do końca listopada 2017 r. Zapraszamy na stronę http://www.bpciechanow.edu.pl/index.php/edu

  Życzymy przyjemnej lektury!

   

 • Książka miesiąca - prezent dla czytelników od IBUK LIBRA na wrzesień 2017 Open or Close

  727645913o

   We wrześniu Zespół IBUK Libra proponuje czytelnikom książkę „Droga do Rio. Historie polskich emigrantówAleksandry Pluty.

  Większość bohaterów książki przybyła do Brazylii podczas II wojny światowej lub niedługo po jej zakończeniu. Jedni nie mogli odnaleźć dla siebie miejsca w Polsce, która znalazła się pod okupacją sowiecką. Innym trudno było zapomnieć koszmar Holocaustu. Wszyscy zaczęli nowe życie w odległym kraju, którego język, klimat i zwyczaje daleko odbiegały od tych rodzimych. Emigracja, będąc utratą tego, co znane i swojskie, okazała się jednak dla większości bohaterów wyzwaniem i szansą na nowe, często lepsze, życie. Książka dostępna jest za darmo do końca września pod linkiem:  http://libra.ibuk.pl/book/180556 a pozostały do jej przeczytania czas odmierzy specjalny zegar.

                                                        Zachęcamy do lektury!

 • ACADEMICA w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  ACADEMICA

   

  Z dniem 1 lutego 2017 roku, Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zwiększając zakres świadczonych usług, przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

  CWPN ACADEMICA oferuje zasoby Biblioteki Narodowej w postaci cyfrowej.

  Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Academica pozwala na dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie z tych zasobów jest nieodpłatne. Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. W czasie korzystania z tekstu możliwe jest tworzenie notatek, do których dostęp jest możliwe z każdego komputera. Dzięki systemowi rezerwacji czytelnik może zaplanować termin swojej pracy na terminalu w bibliotece, z której korzysta na co dzień.

  Terminal dostępowy do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych znajduje się w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie ul. 17 Stycznia 49 Wydział Udostępniania Zbiorów tel. (23) 672-33-77 wew. 21

  Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl

  ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA

 • Nowe kursy e-learningowe w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na nowe, bezpłatne kursy e-learningowe na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/, związane z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

  linoKurs „Wirtualna tablica Lino” przybliża podstawowe zasady pracy w programie LINO, który służy m.in. do promocji literatury, prezentacji ciekawych książek, relacji  z imprez szkolnych, bibliotecznych (konkursy, spotkania autorskie, wycieczki), prezentowania plakatów, filmów, muzyki, audiobooków, udostępniania uczniom treści edukacyjnych, linków, publikowania zadań. Jest również świetnym sposobem na przeprowadzenie zajęć metodą lekcji odwróconej.  

  nowe mediaKurs „Nowe media w promocji biblioteki i upowszechnianiu czytelnictwa przeznaczony jest dla nauczycieli bibliotekarzy, studentów kierunku bibliotekoznawstwa, którzy chcą poznać nowe media oraz narzędzia z kategorii mediów społecznościowych i wykorzystać je w celach promocyjnych. Kurs „Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży” omawia znaczenie czytania w życiu dzieci i młodzieży, rolę głośnego i szybkiego czytania. Prezentuje podstawowe formy popularyzacji czytelnictwa.

   Skorzystanie z kursów wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/  i wysłania maila do prowadzącego z prośbą o klucz dostępu na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

  Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w pozostałych kursach na platformie Moodle  http://moodle.bpciechanow.pl/

  • osobowych (Henryk Sienkiewicz, Julian Tuwim),
  • z zakresu TIK,
  • bibliotekarstwa,
  • coachingu i tutoringu szkolnego,
  • prawa bibliotecznego.
 • Biblioteka przyjazna osobom z autyzmem Open or Close

   

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie na niebiesko

   

  Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie włączyła się do projektu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem” realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w partnerstwie z Fundacją SYNAPSIS w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Głównym celem projektu jest pokazanie osobom z autyzmem i ich opiekunom, że biblioteka może być miejscem w którym warto spędzać czas wolny, oraz przełamanie bariery w dostępie osób z autyzmem do działań kulturalnych i usług oferowanych przez biblioteki. Motywacją do wizyty w bibliotece osób z autyzmem może być możliwość wypożyczenia książki, filmu czy audiobooka. Może to być okazja do skorzystania na miejscu z Internetu lub zagrania w ulubioną grę komputerową. Biblioteka dysponuje materiałami ułatwiającymi obsługę osób z autyzmem, są to między innymi: rozmówki biblioteczne, specjalna karta czytelnika, piktogramy służące do komunikacji bibliotekarz – osoba z autyzmem. Zapraszamy do naszej biblioteki rodziców ze swoim autystycznym dzieckiem. Znajdą w naszej bibliotece książki dla siebie i dziecka. Zapraszamy dorosłe osoby autystyczne, na pewno spotkają się u nas z życzliwością i wsparciem bibliotekarzy.

 • Księgozbiór obcojęzyczny w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie poleca księgozbiór w języku angielskim i niemieckim, składający się z podręczników do nauki języków obcych, literatury pięknej i literatury popularnonaukowej, będący w większości wcześniej częścią zbiorów Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie. Księgozbiór można przeglądać w katalogu Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie OPAC wybierając wyszukiwanie szybkie a następnie wpisując w wolne pole sygnatury: 811 ang. (w przypadku książek anglojęzycznych) 82-3 ang. (w przypadku powieści w języku angielskim), 811 niem. (w przypadku książek w języku niemieckim),  82-3 niem. (w przypadku powieści w języku niemieckim).

  Zapraszamy studentów i nauczycieli do korzystania z naszych zbiorów.

  KATALOG OPAC

   

 • Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA dla czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie oferuje swoim czytelnikom dostęp do ponad tysiąca tytułów książek z wielu dziedzin wiedzy w czytelni IBUK LIBRA.

  Serwis udostępnia publikacje w wersji elektronicznej a dzięki aplikacji myIBUK umożliwia również robienie notatek w książce, zaznaczanie fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, eksport notatek.

  Korzystanie z książek z czytelni IBUK LIBRA jest możliwe na komputerach w placówkach Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej 4 fili: w Mławie, Płońsku, Pułtusku i Żurominie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników. Oferujemy bezpłatny dostęp do serwisu do 23 listopada 2017 r.  

  Zapraszamy do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do samodzielnej, jednorazowej rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy poza biblioteką. Można również napisać maila: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Serwis znajduje się pod adresem http://libra.ibuk.pl

  Zapraszamy do lektury!

 • Zewnętrzne szkolenia i konferencje dla placówek oświatowych - wrzesień 2017 Open or Close

  Prezentacja treści na stronach internetowych wykonanych przez nauczycieli lub ich uczniów

  Termin 28.09.2017, 5.10.2017

  Miejsce szkolenia

  Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, Warszawa – Raszyńska 8/10

  Informacje i zapisy

  https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=aktualnosci_og&krok=2&id_szkolenia=2466&id_programu=1043

  Termin

  21.10.2017, 28.10.2017

  Miejsce szkolenia

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie Sienkiewicza 3

  Informacje i zapisy

  https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=aktualnosci_og&krok=2&id_projektu=135&id_szkolenia=2470&id_programu=1043

   

  Tworzymy i prezentujemy wiedzę – infografiki w szkole

  Termin 19.09.2017, 17.10.2017

  Miejsce szkolenia

  Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, Warszawa – Nowogrodzka 73

  Informacje i zapisy

  https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=aktualnosci_og&krok=2&id_szkolenia=2528&id_programu=832

  Warsztaty „Serwisy internetowe w pracy bibliotekarza”

  Termin 21-22 września 2017 r.

  Miejsce Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga - Południe m. st. Warszawy, ul. Meissnera 5 w Warszawie.

  Koszt 300 zł + VAT

  Informacje i zapisy http://www.sbp.pl/konferencje/konferencja/informacje_ogolne?konferencja_id=18577

  Warsztaty „Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji" - biblioterapia I stopnia

  Termin 25-26 września 2017 r.

  Miejsce Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Warszawie

  Koszt 350 zł + VAT

  Informacje i zapisy http://www.sbp.pl/konferencje/konferencja/informacje_ogolne?konferencja_id=18872

  Warsztaty „Gry planszowe w bibliotece”

  Termin 29 września 2017 r.

  Miejsce Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej , ul. Gocławska 4 Warszawa

  Koszt 190 zł + VAT

  Informacje i zapisy http://www.sbp.pl/konferencje/konferencja/informacje_ogolne?konferencja_id=18612

  Nowatorskie pomysły na promocję biblioteki w środowisku – warsztaty metodyczne

  Termin nabór do 8.09.2017 r., przewidywany termin realizacji – 5.10.

  Miejsce MSCDN Wydział w Ciechanowie

  Informacje i zapisy http://ciechanow.mscdn.pl/katalog-szkolen

  Zastosowanie TIK w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych i matematyki – kurs doskonalący

  Termin 23,30 września 2017 r.

  Miejsce MSCDN Wydział w Ciechanowie

  Informacje i zapisy http://ciechanow.mscdn.pl/katalog-szkolen

 • Akcja "Podaruj książkę bibliotece" w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Akcja "Podaruj książkę bibliotece"

  Wszystkich czytelników i sympatyków naszej biblioteki zapraszamy do włączenia się do akcji „Podaruj książkę bibliotece”.Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o nowe i ciekawe pozycje książkowe, wydane w ciągu ostatnich 10 lat. Jeśli skończyłeś studia, posiadasz podręczniki akademickie, przeczytałeś lektury, książki, które warto polecić innym – nie musisz ich więcej odkurzać, przekaż je do biblioteki. Wystarczy jedna uwolniona książka z własnej kolekcji.Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. Pamiętajmy - książka czytana żyje dłużej. Zapraszamy do współpracy z naszą biblioteką.

Nowości biblioteczne

Grajmy w szachy : scenariusze lekcji dla nauczycieli prowadzących zajęcia szachowe w ramach projektu
Poradnik metodyczny dla nauczycieli prowadzących zajęcia szachowe w ramach projektu
Jak bawić się i uczyć z pasją?
(Prze)moc w rodzinie instytucjonalne formy (po)mocy
Poradnictwo edukacyjno-zawodowe dla dzieci i młodzieży w szkołach i ośrodkach specjalnych
BHP w szkole
Przypadek
Zrozumieć, żeby pomóc. Dysleksja w ujęciu interdyscyplinarnym
Zaburzenia uprawiania hazardu i inne tak zwane nałogi behawioralne
Zagrożenia cyberprzestrzeni. kompleksowy program dla pracowników służb społecznych
Previous Next Play Pause
Smaller Default Larger

Światowy Dzień FAS - 9 września

Neuropsychologiczny profil dziecka z FASD: studium przypadku
Psychologia uzależnień - alkoholizm
Specyfika pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom z FAS
Dziecko z FAS w szkole i w domu
.
Previous Next Play Pause

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 20 września

A u nas w przedszkolu... zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych
Dobry start przedszkolaka: program wychowania przedszkolnego
Od czterech do sześciu. Książki dla przedszkolaka
Opowiadania dla przedszkolaków
Pedagogika przedszkolna: oblicza i poszukiwania
Przedszkolak idzie do szkoły
Przedszkolaki robią zwierzaki
Przedszkolaki świetują. Cz.1
Świat przedszkolaka: od malucha do starszaka: zabawy na pierwsze półrocze
Previous Next Play Pause

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29 września

Balsam dla duszy do czytania z dzieckiem: opowiadania dla dzieci w wieku 5-8 lat
Czytamy i odkrywamy
Już lubię czytać ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum
Książki warte czytania dzieciom
Poczytajmy jak rozwijać w dziecku pasję czytania
Twoi uczniowie mistrzami w czytaniu trening umiejętności
Wczesne czytanie gry, zabawy, ćwiczenia i piosenki, które obudzą w dzieciach zainteresowanie czytaniem
Wokół czytania proces czytania i jego zaburzenia oraz drogi do efektywnego czytania
Wychowanie przez czytanie
.
Previous Next Play Pause