Aktualności

 • Informacja Open or Close

  Biblioteka  informuje,

  że w dniu 24.05.2017r. (środa)

  w związku z wyjazdową,
  szkoleniową Radą Pedagogiczną

  będzie nieczynna 

 • Książka miesiąca - prezent od IBUK LIBRA na maj 2017 Open or Close

   

  ksiazkaW maju Zespół IBUK Libra proponuje czytelnikom książkę Marty Grzywacz „Obrońca skarbów".

  Tuż przed 1 września 1939 roku w kościele Mariackim w Krakowie trwa gorączkowe pakowanie. Karol Estreicher, błyskotliwy historyk sztuki, wraz z grupą naukowców przygotowuje do wywiezienia i ukrycia bezcenny ołtarz Wita Stwosza. Z Wawelu w stronę Rumunii wyrusza konwój z arrasami Zygmunta Augusta. Muzeum Czartoryskich ukrywa Damę z gronostajem i inne dzieła mistrzów. Do wielkiej ewakuacji dzieł sztuki przygotowuje się nie tylko Kraków, lecz niemal cała Europa. Wkrótce do podbitych krajów wkroczy armia wykształconych złodziei – historyków sztuki, architektów i muzealników – na usługach Hitlera. Będą plądrować muzea, kościoły i zbiory prywatne. W największej w historii grabieży zabytków wezmą udział prominentni funkcjonariusze Rzeszy: Hermann Göring i Hans Frank.

  Książka dostępna jest za darmo do końca maja pod linkiem: http://libra.ibuk.pl/book/173008 a pozostały do przeczytania czas odmierzy specjalny zegar.

                                               Zachęcamy do lektury!

 • ACADEMICA w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  ACADEMICA

   

  Z dniem 1 lutego 2017 roku, Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zwiększając zakres świadczonych usług, przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

  CWPN ACADEMICA oferuje zasoby Biblioteki Narodowej w postaci cyfrowej.

  Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Academica pozwala na dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie z tych zasobów jest nieodpłatne. Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. W czasie korzystania z tekstu możliwe jest tworzenie notatek, do których dostęp jest możliwe z każdego komputera. Dzięki systemowi rezerwacji czytelnik może zaplanować termin swojej pracy na terminalu w bibliotece, z której korzysta na co dzień.

  Terminal dostępowy do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych znajduje się w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie ul. 17 Stycznia 49 Wydział Udostępniania Zbiorów tel. (23) 672-33-77 wew. 21

  Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl

  ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA

 • Nowe zestawienie bibliograficzne - Wolontariat Open or Close

  Na stronie internetowej Biblioteki w zakładce zestawienia bibliograficzne zostało zamieszczone nowe zestawienie na temat wolontariatu. Zawiera ono książki, artykuły z książek oraz artykuły z czasopism dostępne w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.

  Wszystkich czytelników zainteresowanych tematyką wolontariatu zapraszamy do skorzystania ze zbiorów naszej Biblioteki.

  Zestawienie bibliograficzne  - Wolontariat

 • Nowe kursy e-learningowe w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na nowe, bezpłatne kursy e-learningowe na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/, związane z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

  linoKurs „Wirtualna tablica Lino” przybliża podstawowe zasady pracy w programie LINO, który służy m.in. do promocji literatury, prezentacji ciekawych książek, relacji  z imprez szkolnych, bibliotecznych (konkursy, spotkania autorskie, wycieczki), prezentowania plakatów, filmów, muzyki, audiobooków, udostępniania uczniom treści edukacyjnych, linków, publikowania zadań. Jest również świetnym sposobem na przeprowadzenie zajęć metodą lekcji odwróconej.  

  nowe mediaKurs „Nowe media w promocji biblioteki i upowszechnianiu czytelnictwa przeznaczony jest dla nauczycieli bibliotekarzy, studentów kierunku bibliotekoznawstwa, którzy chcą poznać nowe media oraz narzędzia z kategorii mediów społecznościowych i wykorzystać je w celach promocyjnych. Kurs „Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży” omawia znaczenie czytania w życiu dzieci i młodzieży, rolę głośnego i szybkiego czytania. Prezentuje podstawowe formy popularyzacji czytelnictwa.

   Skorzystanie z kursów wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/  i wysłania maila do prowadzącego z prośbą o klucz dostępu na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

  Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w pozostałych kursach na platformie Moodle  http://moodle.bpciechanow.pl/

  • osobowych (Henryk Sienkiewicz, Julian Tuwim),
  • z zakresu TIK,
  • bibliotekarstwa,
  • coachingu i tutoringu szkolnego,
  • prawa bibliotecznego.
 • Kultura Na Widoku Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie włączyła się w III edycję projektu Kultura Na Widoku realizowanego przez Fundację Legalna Kultura, zaś partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  Kultura Na Widoku to ogólnopolski projekt, który wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnemu odbiorcy. Daje możliwość korzystania bezpłatnie lub w promocyjnej cenie z ponad 1100 treści multimedialnych z zasobów legalnych źródeł kultury. Aby móc skorzystać z tych źródeł tj. czytać książki, oglądać filmy, słuchać muzyki, grać w gry komputerowe, spacerować po najciekawszych muzeach i galeriach świata, wystarczy być posiadaczem urządzenia z dostępem do Internetu. Plakaty prezentujące część utworów dostępne są w Wypożyczalni Biblioteki, natomiast wszystkie utwory bogatej oferty kulturalnej dostępne są na stronie internetowej

  www.kultura nawidoku.pl

  Zachęcamy do korzystania z legalnych źródeł w sieci

  Informacja o projekcie

  http://www.kulturanawidoku.pl/

   

 • Biblioteka przyjazna osobom z autyzmem Open or Close

   

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie na niebiesko

   

  Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie włączyła się do projektu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem” realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w partnerstwie z Fundacją SYNAPSIS w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Głównym celem projektu jest pokazanie osobom z autyzmem i ich opiekunom, że biblioteka może być miejscem w którym warto spędzać czas wolny, oraz przełamanie bariery w dostępie osób z autyzmem do działań kulturalnych i usług oferowanych przez biblioteki. Motywacją do wizyty w bibliotece osób z autyzmem może być możliwość wypożyczenia książki, filmu czy audiobooka. Może to być okazja do skorzystania na miejscu z Internetu lub zagrania w ulubioną grę komputerową. Biblioteka dysponuje materiałami ułatwiającymi obsługę osób z autyzmem, są to między innymi: rozmówki biblioteczne, specjalna karta czytelnika, piktogramy służące do komunikacji bibliotekarz – osoba z autyzmem. Zapraszamy do naszej biblioteki rodziców ze swoim autystycznym dzieckiem. Znajdą w naszej bibliotece książki dla siebie i dziecka. Zapraszamy dorosłe osoby autystyczne, na pewno spotkają się u nas z życzliwością i wsparciem bibliotekarzy.

 • Nowy, szósty numer czasopisma "Edu-Wsparcie" Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Zapraszamy do lektury szóstego numeru czasopisma elektronicznego „Edu-wsparcie",  redagowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.

  Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do współtworzenia naszego pisma, dzielenia się wiedzą, własnymi pomysłami i doświadczeniami. Na teksty do następnego numeru czekamy do końca maja 2017 r. Zapraszamy na stronę

  Życzymy przyjemnej lektury!

 • Księgozbiór obcojęzyczny w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie poleca księgozbiór w języku angielskim i niemieckim, składający się z podręczników do nauki języków obcych, literatury pięknej i literatury popularnonaukowej, będący w większości wcześniej częścią zbiorów Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie. Księgozbiór można przeglądać w katalogu Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie OPAC wybierając wyszukiwanie szybkie a następnie wpisując w wolne pole sygnatury: 811 ang. (w przypadku książek anglojęzycznych) 82-3 ang. (w przypadku powieści w języku angielskim), 811 niem. (w przypadku książek w języku niemieckim),  82-3 niem. (w przypadku powieści w języku niemieckim).

  Zapraszamy studentów i nauczycieli do korzystania z naszych zbiorów.

  KATALOG OPAC

   

 • Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA dla czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie oferuje swoim czytelnikom dostęp do ponad tysiąca tytułów książek z wielu dziedzin wiedzy w czytelni IBUK LIBRA.

  Serwis udostępnia publikacje w wersji elektronicznej a dzięki aplikacji myIBUK umożliwia również robienie notatek w książce, zaznaczanie fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, eksport notatek.

  Korzystanie z książek z czytelni IBUK LIBRA jest możliwe na komputerach w placówkach Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej 4 fili: w Mławie, Płońsku, Pułtusku i Żurominie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników. Oferujemy bezpłatny dostęp do serwisu do 23 listopada 2017 r.  

  Zapraszamy do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do samodzielnej, jednorazowej rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy poza biblioteką. Można również napisać maila: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Serwis znajduje się pod adresem http://libra.ibuk.pl

  Zapraszamy do lektury!

 • Zewnętrzne szkolenia i konferencje dla placówek oświatowych - maj 2017 Open or Close

   

  • IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Nauka o informacji (informacja naukowa) w okresie zmian”, 15-16 maja 2017 r., Warszawa. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66.  Informacje na stronie http://193.0.122.108/nauka/
  • X Krajowa Konferencja Nauczycieli Bibliotekarzy  Warszawa - 22-23.05.2017 r.. Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213. Harmonogram i program konferencji http://ibo.edu.pl/bibliotekarze2017/program.asp
  • IV Konferencja Naukowa Biblioteka w przestrzeni edukacyjnej, pt. „Książki w plikach – publikowanie, udostępnianie i użytkowanie” 24 – 25 maja 2017 r. Kraków. Informacje: http://www.bg.up.krakow.pl/konferencje/04/


  Oferta szkoleniowa Biblioteki Narodowej w Warszawie  Oferta szkoleniowa MSCDN w Ciechanowie

  6-7.05.2017 r.

  • Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

  8.05.2017 r.

  • O zmianach w podstawie programowej z języka obcego od września 2017 r.
  • Zdolność widzenia, czyli jak kształtować wyobraźnię przestrzenną uczniów
  • Zmiany w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej

  9.05.2017 r.

  • Przedszkolak w świecie pojęć matematycznych

  11.05.2017 r.

  • Koncepcja pracy szkoły
  • Nowa podstawa programowa - konferencja dla nauczycieli historii i WOS
  • Zdolność widzenia, czyli jak kształtować wyobraźnię przestrzenną uczniów

  13.05.2017 r.

  • Życie codzienne w PRL

  15.05.2017 r.

  • Gry dydaktyczne sposobem na indywidualizację procesu nauczania matematyki
  • Odwrócona lekcja języka obcego

  17.05.2017 r.

  • Wdrażanie reformy w szkołach zawodowych
  • Od sprawności motorycznej do nauki pisania

  Pełna lista szkoleń na stronie: http://ciechanow.mscdn.pl/kalendarz-szkolen


  Oferta szkoleniowa Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

  https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=glowna&krok=4

 • Akcja "Podaruj książkę bibliotece" w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Akcja "Podaruj książkę bibliotece"

  Wszystkich czytelników i sympatyków naszej biblioteki zapraszamy do włączenia się do akcji „Podaruj książkę bibliotece”.Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o nowe i ciekawe pozycje książkowe, wydane w ciągu ostatnich 10 lat. Jeśli skończyłeś studia, posiadasz podręczniki akademickie, przeczytałeś lektury, książki, które warto polecić innym – nie musisz ich więcej odkurzać, przekaż je do biblioteki. Wystarczy jedna uwolniona książka z własnej kolekcji.Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. Pamiętajmy - książka czytana żyje dłużej. Zapraszamy do współpracy z naszą biblioteką.

Nowości biblioteczne

Fizyka
101 ĆWICZEŃ, GIER I ZABAW dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji ...
Autyzm... Co to dla mnie znaczy?
Efektywnie i atrakcyjnie, czyli o przedszkolnym i wczesnoszkolnym nauczaniu języka angielskiego
Opieka nad osobami starszymi. Przewodnik dla zespołu terapeutycznego
Jak uczyć dzieci z autyzmem czytania umysłu. Praktyczny poradnik dla nauczycieli i rodziców
Zawód czy kompetencje? Wymagania rynku pracy a wspieranie rozwoju kariery
Przekonania stereotypy nawyki Ich wpływ na nasze życie
SPOŁECZNE ZAMYKANIE (SIĘ) PRZESTRZENI O wykluczeniu, waloryzacji miejsca zamieszkania i jego mentalnej reprezentacji
Bawię się, uczę i śpiewam Piosenki dla przedszkolaków i uczniów klas najmłodszych
Previous Next Play Pause
Smaller Default Larger

Dzień Europy - 5 maja

Dzień Europy
img600
img601
img602
img603
img604
img605
img606
img607
img608
img599
Previous Next Play Pause

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek - 8 maja

Dzień Bibliotekarzy Bibliotek
img598
Książki w życiu najmłodszych
Między dzieciństwema a dorosłością
Wychowanie przez czytanie
Biblioteka 2.0
Biblioteki w nowym otoczeniu
Czytelnictwo
img594
img596
img597
Previous Next Play Pause

Międzynarodowy Dzień Rodziny - 15 maja

Międzynarodowy Dzień Rodzin
0832600303980
0832800320686
0832700306273
0832800322903
0832800322991
0832800323253
0832500294282
0832700306419
0832600303732
0832700307526
Previous Next Play Pause