Aktualności

 • Godziny otwarcia w okresie ferii zimowych Open or Close

  ogł

 • Szkolenie POLONA i ACADEMICA - 12 luty 2018 r. Open or Close

  Biblioteka Narodowa oraz Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie

  pragną serdecznie zaprosić na szkolenie z POLONY - Cyfrowej Biblioteki Narodowej oraz  Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej ACADEMICA,

  które odbędzie się 12 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej

  Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie przy ul. H. Sienkiewicza 33

   Prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do 2 lutego 2018 r. na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub tel. 23 672-33-77 w. 21

         

  Program szkolenia 

 • ANKIETA: E-usługi bibliotek pedagogicznych Open or Close

  ankieta

  Szanowni Państwo,

  Województwo Mazowieckie wraz z Publicznymi Bibliotekami Pedagogicznymi przygotowuje się do realizacji portalu internetowego integrującego informacje związane z działalnością dydaktyczną bibliotek, możliwościami zapisywania się za pomocą Internetu na wydarzenia organizowane przez biblioteki oraz optymalnego wykorzystania  i dostępu do działań promowanych i realizowanych przez biblioteki pedagogiczne.

  Zachęcam Państwa do wypełnienia ankiety, która wskaże preferencje oczekiwań osób korzystających z usług dydaktycznych bibliotek pedagogicznych. Państwa opinia wpłynie na podjęcie decyzji, co do ostatecznego kształtu Portalu Mazowieckich Bibliotek Pedagogicznych.

  Serdecznie dziękuję za udział w ankiecie.

  LINK do ANKIETY

 • Nowe kursy e-learningowe na platformie Moodle w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  moodleBiblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na nowe, bezpłatne kursy e-learningowe na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/, adresowane do wszystkich zainteresowanych tworzeniem materiałów promocyjnych, które mogą być zamieszczane w serwisach społecznościowych, na stronach internetowych oraz blogach: 
  "Galerie, kolaże i pokazy zdjęć w aplikacji Slidely" - kurs prezentujący podstawowe zasady pracy w programie Slidely, który służy do tworzenia atrakcyjnych kolaży, filmików, pokazów zdjęć z podkładem muzycznym oraz "Tworzenie kolaży w programie Photocollage.com" kurs przybliżający zasady pracy w programie PhotoCollage.com, który służy m.in. do wykonywania kartek okolicznościowych, kolaży, plakatów.

  Skorzystanie z kursów wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie Moodle http://moodle.bpciechanow.pl/  i wpisaniu klucza dostępu otrzymanego od prowadzącego drogą  mailową. Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w pozostałych kursach:

  • osobowych (Henryk Sienkiewicz, Julian Tuwim),
  • z zakresu bibliotekarstwa,
  • coachingu i tutoringu szkolnego,
  • prawa bibliotecznego.
 • Książka miesiąca - prezent dla czytelników od IBUK LIBRA na styczeń 2018 r. Open or Close

  730838052oW styczniu Zespół IBUK Libra w kolejnej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, proponuje naszym czytelnikom książkę Przerwane igrzyska. Niezwykli sportowcy II RP, autorstwa Gabrieli Jatkowskiej. 

  Książka przedstawia sylwetki dziewięciu znanych polskich sportowców, których szczyt kariery przypadł na dwudziestolecie międzywojenne, a pasmo ich największych sukcesów gwałtownie przerwała II wojna światowa. Zaprezentowano postaci niezwykłych ludzi, m.in. Wacława Kuchara, Haliny Konopackiej, Janusza Kusocińskiego, Stanisławy Walasiewicz, Stanisława Marusarza. Razem z autorką śledzimy nie tylko ich sukcesy sportowe – rekordy, medale, tytuły olimpijskie – lecz także życie codzienne, losy wojenne i powojenne. Jest to lektura nie tylko dla pasjonatów sportu i jego bogatej historii w odradzającej się Polsce, lecz także miłośników literatury biograficznej zainteresowanych tymi jednymi z najciekawszych z postaci polskiego międzywojnia. 

  Książka dostępna jest bezpłatnie pod linkiem: http://libra.ibuk.pl/book/183217 a pozostały do jej przeczytania czas odmierzy specjalny zegar.

                                                        Zachęcamy do lektury!

 • Nowy, ósmy numer czasopisma "Edu-wsparcie" Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Bez tytułu

   

   

  Zapraszamy do lektury ósmego numeru czasopisma elektronicznego „Edu-wsparcie",  redagowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.

  Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do współtworzenia naszego pisma, dzielenia się wiedzą, własnymi pomysłami i doświadczeniami. Na teksty do następnego numeru czekamy do końca maja 2018 r. Zapraszamy na stronę http://www.bpciechanow.edu.pl/index.php/edu

  Życzymy przyjemnej lektury!

   

 • ACADEMICA w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  ACADEMICA

   

  Z dniem 1 lutego 2017 roku, Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zwiększając zakres świadczonych usług, przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

  CWPN ACADEMICA oferuje zasoby Biblioteki Narodowej w postaci cyfrowej.

  Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Academica pozwala na dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie z tych zasobów jest nieodpłatne. Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. W czasie korzystania z tekstu możliwe jest tworzenie notatek, do których dostęp jest możliwe z każdego komputera. Dzięki systemowi rezerwacji czytelnik może zaplanować termin swojej pracy na terminalu w bibliotece, z której korzysta na co dzień.

  Terminal dostępowy do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych znajduje się w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie ul. 17 Stycznia 49 Wydział Udostępniania Zbiorów tel. (23) 672-33-77 wew. 21

  Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl

  ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA

 • Biblioteka przyjazna osobom z autyzmem Open or Close

   

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie na niebiesko

   

  Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie włączyła się do projektu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem” realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w partnerstwie z Fundacją SYNAPSIS w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Głównym celem projektu jest pokazanie osobom z autyzmem i ich opiekunom, że biblioteka może być miejscem w którym warto spędzać czas wolny, oraz przełamanie bariery w dostępie osób z autyzmem do działań kulturalnych i usług oferowanych przez biblioteki. Motywacją do wizyty w bibliotece osób z autyzmem może być możliwość wypożyczenia książki, filmu czy audiobooka. Może to być okazja do skorzystania na miejscu z Internetu lub zagrania w ulubioną grę komputerową. Biblioteka dysponuje materiałami ułatwiającymi obsługę osób z autyzmem, są to między innymi: rozmówki biblioteczne, specjalna karta czytelnika, piktogramy służące do komunikacji bibliotekarz – osoba z autyzmem. Zapraszamy do naszej biblioteki rodziców ze swoim autystycznym dzieckiem. Znajdą w naszej bibliotece książki dla siebie i dziecka. Zapraszamy dorosłe osoby autystyczne, na pewno spotkają się u nas z życzliwością i wsparciem bibliotekarzy.

 • Księgozbiór obcojęzyczny w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie poleca księgozbiór w języku angielskim i niemieckim, składający się z podręczników do nauki języków obcych, literatury pięknej i literatury popularnonaukowej, będący w większości wcześniej częścią zbiorów Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie. Księgozbiór można przeglądać w katalogu Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie OPAC wybierając wyszukiwanie szybkie a następnie wpisując w wolne pole sygnatury: 811 ang. (w przypadku książek anglojęzycznych) 82-3 ang. (w przypadku powieści w języku angielskim), 811 niem. (w przypadku książek w języku niemieckim),  82-3 niem. (w przypadku powieści w języku niemieckim).

  Zapraszamy studentów i nauczycieli do korzystania z naszych zbiorów.

  KATALOG OPAC

   

 • Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA dla czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie oferuje swoim czytelnikom dostęp do ponad tysiąca tytułów książek z wielu dziedzin wiedzy w czytelni IBUK LIBRA.

  Serwis udostępnia publikacje w wersji elektronicznej a dzięki aplikacji myIBUK umożliwia również robienie notatek w książce, zaznaczanie fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, eksport notatek.

  Korzystanie z książek z czytelni IBUK LIBRA jest możliwe na komputerach w placówkach Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej 4 fili: w Mławie, Płońsku, Pułtusku i Żurominie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników. Oferujemy bezpłatny dostęp do serwisu do 23 listopada 2018 r.  

  Zapraszamy do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do samodzielnej, jednorazowej rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy poza biblioteką. Można również napisać maila: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Serwis znajduje się pod adresem http://libra.ibuk.pl

  Zapraszamy do lektury!

 • Zewnętrzne szkolenia i konferencje dla placówek oświatowych - styczeń 2018 r. Open or Close

  Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

  • TIK w nauczaniu biologii w zreformowanej szkole podstawowej (09.01.2018 r.)
  • Szanuj siebie i innych w sieci – nauka poprzez zabawę z wykorzystaniem darmowych zasobów internetowych (09.01.018 r.)
  • Interaktywna nauka o kulturze i regionie (09.01.2018 r.) on-line
  • Tworzenie elektronicznych zasobów na tablet do zajęć edukacyjnych dla uczniów i wspólnie z nimi (iTunes U) (09.01.2018 r.)

              https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/informator.php

   Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wydział w Ciechanowie

  • Zdolność widzenia, czyli jak kształtować wyobraźnię przestrzenną uczniów (08.01.2018 r.)
  • Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą 
   kurs nadający uprawnienia do kierowania szkołą/ placówką oświatową (13-14. 01.2018 r., 27.01.2018 r.)
  • Kompetencje nauczycieli a uczenie się i nauczanie uczniów 
   Forma realizowana w ramach eksperymentu pedagogicznego zatwierdzonego przez MEN (31.01.2018 r.) on-line

              http://ciechanow.mscdn.pl/kalendarz-szkolen

  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie

  • Spotkanie konsultacyjne „Kwalifikacje, walidacja, certyfikacja - czyli jak zapewnić jakość systemu doskonalenia nauczycieli” 12-13.01.2018 r.
  • Rozwijanie kompetencji nauczycieli i uczniów z zakresu stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Wykorzystanie e-podręczników i e-zasobów w nauczaniu i w uczeniu się (kurs prowadzony od 15 listopada 2017 r. do 31 marca 2018 r.) on-line

              ORE

  Instytut Badań w Oświacie. Ośrodek Szkoleniowy

  • Zmiany w ustawie Karta Nauczyciela od 1 stycznia 2018 r. (30.01.2018 r. Warszawa)

               http://www.ibo.edu.pl/szkolenia/szkolenia.asp • Akcja "Podaruj książkę bibliotece" w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Open or Close

  Akcja "Podaruj książkę bibliotece"

  Wszystkich czytelników i sympatyków naszej biblioteki zapraszamy do włączenia się do akcji „Podaruj książkę bibliotece”.Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o nowe i ciekawe pozycje książkowe, wydane w ciągu ostatnich 10 lat. Jeśli skończyłeś studia, posiadasz podręczniki akademickie, przeczytałeś lektury, książki, które warto polecić innym – nie musisz ich więcej odkurzać, przekaż je do biblioteki. Wystarczy jedna uwolniona książka z własnej kolekcji.Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. Pamiętajmy - książka czytana żyje dłużej. Zapraszamy do współpracy z naszą biblioteką.

Nowości biblioteczne

Jak pokonać trudności z matematyką w szkole ponadgimnazjalnej ?
Terapia depresji skoncentrowana na emocjach
Akademia prezentów. Zrób to sam
Basia i biblioteka
Bezpieczny komputer
Jestem wściekły
Poszukiwana
Psychologia zaburzeń
Teatrzyki i bajeczki Na radości i smuteczki
Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży
Previous Next Play Pause
Smaller Default Larger

Dzień Judaizmu - 17 stycznia

Judaizm.
Judaizm
Przewodnik judaistyczny obejmujący kurs literatury i religii
Społeczność żydowska Mazowsza w XIX - XX wieku
Wojna i przemoc w religiach świata
Wprowadzenie do tradycji i myśli żydowskiej
Żydzi wiara i życie
Żydzi ciechanowscy
Previous Next Play Pause

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu - 24 stycznia

Media i komunikowanie masowe
Media masowe. Władza, rozrywka i biznes
Media w Polsce
Medioznawstwo
Oddziaływanie mass mediów
Historia mediów
Literatura i media po 1989 roku
Media - przyjaciel czy wróg dziecka?
Media a wyzwania XXI wieku
Media globalne
Previous Next Play Pause

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu - 27 stycznia

Czas przestał dla mnie istnieć...
Dlaczego należy uczyć o Holokauście?
Gehenna ludności żydowskiej
Męczeństwo i zagłada Żydów w zapisach literatury polskiej
Nowoczesność i Zagłada
Oświęcim - Brzezinka Auschwitz-Birkenau
Oświęcim. Hitlerowski obóz masowej zagłady
Zagłada żydów polskich w czasie II wojny światowej
Zrozumieć zagładę
Auschwitz - pamięć dla przyszłości
Previous Next Play Pause