Autyzm

Wzrastajcie z nami, a nie obok nas

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku,  w pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Ocób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczństwu na temat autyzmu, uwrazliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tę chorobę, a tekże poprawienie postępu do świadczeń osób zmagających się z tym problemem.

Zestawienie bibliograficzne.

Wzrastajcie z nami, a nie obok nas

Niniejszy program, przeznaczony dla dzieci z autyzmem, nastawiony jest na działania terapeutyczno-edukacyjne wychodzące naprzeciw potrzebom tych dzieci i ułatwiające im funkcjonowanie w środowisku. Jest on tak pomyślany, że wykorzystywać go można nie tylko do pracy z podopiecznymi z zaburzeniami autystycznymi. Może być pomocny także w edukacji i terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną różnego stopnia oraz we wczesnym wspomaganiu nieharmonijnie przebiegającego rozwoju małych dzieci.

Mam dziecko z zespołem Aspergera :) Autyzm i zespół Aspergera