Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

Narkomania  zjawisko zagrożenia

Narkomania zjawisko zagrożenia

Prezentowane w opracowaniu informacje i materiały adresowane są przede wszystkim do studentów kierunków pedagogicznych, nauczycieli szkół gimnazjalnych i licealnych oraz szkolnych pedagogów i psychologów, bowiem uczniowie tych placówek są najbardziej narażeni na eksperymenty narkotykowe i paranarkotykowe. Mamy nadzieję, że prezentowane informacje okażą się także przydatne dla pracowników placówek opieki zdrowotnej, instytucji samorządowych, placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych, policjantów i strażników miejskich. Przygotowując poniższe opracowanie, nie mieliśmy na celu wywołania strachu przed narkomanią i narkotykami. Jesteśmy bowiem przekonani, że z tym problemem społecznym można walczyć wtedy, jeśli uświadomimy sobie jego konsekwencje społeczne, zdrowotne i moralne.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii Narkomania. Spojrzenie wielowymiarowe