Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Odważny Hipcio

Książeczka „Odważny Hipcio” to czwarta publikacja z serii „Budowanie charakterów”. Jest przeznaczona dla rodziców, dziadków lub wychowawców do wspólnego czytania z dziećmi. Celem serii jest udostępnienie opiekunom dobrego narzędzia, którym mogliby się posługiwać w procesie kształtowania silnych i zdrowych charakterów swoich dzieci. Któż z nas bowiem nie chciałby, aby jego małe obecnie pociechy były za dwadzieścia lat mądrymi, odpowiedzialnymi i dojrzałymi ludźmi, zdolnymi do budowania trwałych przyjaźni? A to nie dzieje się przypadkiem. By tak się stało, już dziś trzeba odpowiednio przygotować grunt i starannie pielęgnować wzrost, formując osobowość dziecka.

Książeczka, obok pouczającej historii z życia afrykańskich zwierząt, zawiera przewodnik dla rodziców i wychowawców, w którym znajdą Państwo pytania nawiązujące do tekstu. Pozwolą one dziecku zrozumieć, że odwaga nie jest równoznaczna z siłą, a odważne zachowanie wcale nie oznacza dokonywania rzeczy niezwykłych. Być odważnym to postępować właściwie i sprawiedliwie, to wybierać  takie zachowanie, które jest dobre, a którego często nikt inny nie zechce podjąć w jakimś trudnym momencie. Zachęcamy rodziców do rozpoczęcia lektury od tych wskazówek.

Moc jest w nas