Międzynarodowy Dzień Teatru

Czas na scenę

Książka zawiera scenariusze okolicznościowych przedstawień szkolnych. Świętowanie takich okazji, jak rocznica Konstytucji 3 Maja, Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Nauczyciela, czy Dnia Babci, to ważny element wychowawczy szkoły. Książka zawiera szerokie spektrum propozycji na najważniejsze okazje świętowane w szkołach. Posiada również propozycje dodatkowe dla urozmaicenia pracy z dziećmi. Autorka umieściła w książce także podpowiedzi inscenizacyjne oraz zdjęcia dokumentujące zaistnienie wszystkich spektakli.

Publikacja może służyć pomocą nauczycielom w szkołach podstawowych oraz gimnazjum. Sięgną po nią również opiekunowie kół teatralnych na obu szczeblach edukacji, instruktorzy teatralni w domach kultury i klubach dla dzieci. Książka może być również wykorzystana przez opiekunów świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych, z uwagi na treści profilaktyczne i ogólnorozwojowe.

Wprowadzenie do nauki o teatrze Historia teatru