Międzynarodowy Dzień Teatru

Scenariusze teatrzyków dziecięcych

Seria prezentuje scenariusze inscenizacji przedstawień szkolnych, przeznaczone dla przedszkoli oraz szkół podstawowych. Nie tylko są one przyjemną formą rozrywki dla dzieci, ale pełnią też funkcję edukacyjną. Uczestnictwo w warsztatach teatralnych lub choćby w szkolnych przedstawieniach z okazji różnych uroczystości inspiruje dzieci do pozytywnego działania, wyzwala pasje tworzenia, rozwija społecznie, daje poczucie własnej wartości i pewności siebie, uczy trudnej sztuki wystąpień publicznych. Książka zawiera scenariusze: Święty Mikołaj i zwierzaki, Bajka o niegroźnym smoku, Anielskie rozmówki, Cztery pory roku, Poznajemy alfabet, Liczymy do dziesięciu, Bajka o Czerwonym Kapturku i oswojonym wilku, Zaczarowany kwiat, Bajka o Jasiu, Małgosi i dobrej Babie Jadze, Dzień Mamy, Przemądrzały skrzat, Królewna Maruda, Wilk i owca, O Krasnoludku, który chciał być duży, O chłopcu, który przestał bać się lekarza, Na łące, Inna historia Kopciuszka, Osiołek wesołek i kura ponura, Ludzik ze śniegu, Wścibska mucha.

Scenariusze teatrzyków dla najmłodszych Teatr młodzieżowy