Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Opowiadania z doliny Muminków

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Zestawienie bibliograficzne

Opowiadania z doliny Muminków

Opowiadania z Doliny Muminków to zbiór opowieści o Muminkach - sympatycznych trollach, z których każda stanowi odrębną całość. Każda jest także poświęcona innym problemom: opowiadanie Wiosenna piosenka daje odpowiedź na pytanie: czy to dobrze czy też źle być samotnym; historia Filifionki dowodzi, że nie warto martwić się na zapas; opowiadanie o Homku, który straszył innych przerażającymi historiami uczy: nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe: opowiadanie Małej Mi tak wystraszyło Homka, że ledwo wrócił do domu.

Zabawne i mądre historyjki sprawiają, że książki o Muminkach chętnie czytają zarówno dzieci jak i dorośli.

Magiczny świat baśni i bajek Opowieści z Narnii