Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Zestawienie bibliograficzne

Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki

Książka skierowana do osób pracujących z dziećmi: pedagogów, opiekunów, rodziców pragnących poprzez bajkę terapeutyczną rozwiązać problemy dorastającego "małego człowieka".

Zawiera dwa rozdziały a w każdym  5 bloków tematycznych. Na każdy blok składa się bajka, zagadki do bajki, inscenizacja teatralna i karta pracy.

Ciekawa oprawa graficzna sprawia, iż po książeczkę mogą siegnąć również same dzieci, które dzięki przygodom pozytywnych bohaterów i ich rozterkom,  nauczą się prawidłowych zachowań i oswoją z pewnymi lękami.

Sceny z życia smoków Z zabawą i bajką w świecie sześciolatka