Jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-13 lat?

Poradnik pomoże przetrwać pierwsze lata edukacji twojego dziecka. Znajdują się tu informacje o problemach, jakie możesz napotkać, gdy dziecko rozpocznie naukę w szkole, ale przede wszystkim praktyczne sposoby ich rozwiązania.
W książce znajdziemy wiele cennych porad i wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej szkoły dla twojego dziecka, organizowania zajęć dodatkowych oraz efektywnej nauki zarówno w szkole, jak i w domu. Dowiesmysię, jak pomóc dziecku pozbyć się złych nawyków związanych m.in. z nieprawidłowym odżywianiem się, spędzaniem zbyt dużej ilości czasu przed telewizorem lub komputerem czy niedostateczną aktywnością fizyczną. Poznamy również ciekawe pomysły i propozycje wspólnych zabaw i ćwiczeń, które ułatwią dziecku zdobywanie wiedzy oraz uatrakcyjnią czas wolny.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
– zdobędziesz wiedzę na temat szkół funkcjonujących w Polsce oraz alternatywnych modeli edukacji,
– dowiesz się, jakie niebezpieczeństwa współczesnego świata mogą zagrażać twojemu dziecku oraz jak sobie z nimi radzić,
– opanujesz sposoby na to, jak uatrakcyjnić wspólną naukę oraz sprawić, by stała się ona zabawą dla was obojga,
– nauczysz się pomagać dziecku w zdobywaniu wiedzy poprzez budowanie jego samodzielności i odpowiedzialności,
– przekonasz się, dlaczego i w jaki sposób warto współpracować z nauczycielem twojego dziecka,
– dowiesz się, jak za pomocą rozmaitych technik uczenia się rozwijać pamięć dziecka, doskonalić umiejętność szybkiego czytania czy zarządzania czasem.
Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach Gdy dziecko ma kłopoty z czytaniem