Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami i z tej okazji Adriana Karwowska, pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów odwiedziła grupę czterolatków w Miejskim Przedszkolu nr 3          w Ciechanowie.

Dzieci wysłuchały opowiadania „ Zajączek Wielkanocny” autorstwa Barbary i Tomasza Piątkowskich z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Potem rozgorzała żywa dyskusja na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Przedszkolaki chętnie dzieliły się tradycjami panującymi w ich domach. Z zaangażowaniem ułożyły wielkanocne puzzle oraz zagrały w wiosenne Memory. Zwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie wielkanocnych zajączków, które według tradycji są symbolem wiosennego odrodzenia.