We wtorek 7 marca 2023 r. klasa IIa ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie uczestniczyła w escape roomie przygotowanym przez Adrianę Karwowską oraz Wiolettę Gałązkę z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie. Tematem gry była znana dzieciom lektura „Zaczarowana zagroda”  Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, z których każda musiała zmierzyć się z łamigłówkami i quizami. Poprawnie wykonane zadania przybliżały uczestników gry do rozwiązania zagadki. Żeby odnaleźć pingwiny drugoklasiści musieli wykazać się kreatywnością, spostrzegawczością oraz umiejętnością łączenia faktów i pracy w grupie. Przygotowany escape room  przysporzył im wiele radości oraz zabawy. Zdecydowanie taka forma prowadzenia zajęć bardzo podoba się uczniom. Nagrodą za poprawnie wykonane polecenia oraz odnalezienie pingwinów były słodycze oraz zabawa na „Magicznym dywanie”.