W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania 26.09.2022 r., klasę 2C SP TWP w Ciechanowie odwiedziła  Mirosława Ostrowska, pracownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów BP. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku i przypada w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.  Po krótkiej pogadance na temat zalet czytania drugoklasiści wysłuchali opowiadania o zajączku  pt. Prawdziwy przyjaciel.  W dalszej części zajęć uczniowie wykonali plakat propagujący zalety czytania oraz pokolorowali wycięte z papieru okładki książek.